Po 20 metų pagaliau nuspręsta nuvalyti garsiąją kramtomosios gumos sieną

kramtomosios-gumos-siena3

Pastaruosius 20 metų ši siena buvo kone vienintelis objektas, viliodavęs turistus užsukti į „Pike Place Market“ rajoną Sietle (JAV). Ir jo netrukus nebeliks, mat šią garsiąją sieną, gausiai aplipdyta kramtomąją guma, nuspręsta nuvalyti.

kramtomosios-gumos-siena

Niekas tiksliai nežino nuo ko visa tai prasidėjo, tačiau dabar šiame skersgatvyje nuo grindinio iki pat tiek, kiek pasiekia aukščiausias žmogus, prilipdyta daugiau nei milijonas jau pakramtytos gumos gabalėlių. Tai buvo kone vienintelis vietos traukos centras. Turistai iš visų Amerikos valstijų lankydamiesi Sietle nieku gyvu nenorėdavo praleisti progos palikti savo kramtomosios gumos gabalėlį ant sienos. Tačiau dabar panašu, kad šią tradiciją teks pamiršti, mat vietos valdžia nusprendė sieną nuvalyti.

Chewing Gum Wall

Pasak Kelly Foster, namų priežiūros centro atstovės, sieną planuojama nuvalyti naudojant stiprią vandens srovę ir valiklius. Darbai turėtų užtrukti apie 3-4 dienas. Moteris pripažįsta, kad tai bus keisčiausias darbas, koks yra tekęs jų valytojų komandai. Vietomis gumos sluoksnis ant sienos siekia 15 centimetrų, tad panašu, kad vien vandens čia nepakaks, teks rimtai padirbėti ir su gramdymo priemonės.

Kodėl nuspręsta po 20 metų sieną nuvalyti? Pasak vietos valdžios – visų pirma todėl, kad ši siena yra be galo nehigieniška. Antra – gumoje yra pilna chemikalų, kurie kenkia aplinkai. Įdomu tik ar ilgai ši siena po valymo išliks švari…

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

1 Response

  1. eina sau, pirma karta tokia matau. idomu, as tai nevalyciau jos. vargses valytojos… tikrai chemijos daugiau bus sunaudota, nei tiesiog ta guma ten stovi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai