Po 20 metų pagaliau nuspręsta nuvalyti garsiąją kramtomosios gumos sieną

kramtomosios-gumos-siena3

Pastaruosius 20 metų ši siena buvo kone vienintelis objektas, viliodavęs turistus užsukti į „Pike Place Market“ rajoną Sietle (JAV). Ir jo netrukus nebeliks, mat šią garsiąją sieną, gausiai aplipdyta kramtomąją guma, nuspręsta nuvalyti.

kramtomosios-gumos-siena

Niekas tiksliai nežino nuo ko visa tai prasidėjo, tačiau dabar šiame skersgatvyje nuo grindinio iki pat tiek, kiek pasiekia aukščiausias žmogus, prilipdyta daugiau nei milijonas jau pakramtytos gumos gabalėlių. Tai buvo kone vienintelis vietos traukos centras. Turistai iš visų Amerikos valstijų lankydamiesi Sietle nieku gyvu nenorėdavo praleisti progos palikti savo kramtomosios gumos gabalėlį ant sienos. Tačiau dabar panašu, kad šią tradiciją teks pamiršti, mat vietos valdžia nusprendė sieną nuvalyti.

Chewing Gum Wall

Pasak Kelly Foster, namų priežiūros centro atstovės, sieną planuojama nuvalyti naudojant stiprią vandens srovę ir valiklius. Darbai turėtų užtrukti apie 3-4 dienas. Moteris pripažįsta, kad tai bus keisčiausias darbas, koks yra tekęs jų valytojų komandai. Vietomis gumos sluoksnis ant sienos siekia 15 centimetrų, tad panašu, kad vien vandens čia nepakaks, teks rimtai padirbėti ir su gramdymo priemonės.

Kodėl nuspręsta po 20 metų sieną nuvalyti? Pasak vietos valdžios – visų pirma todėl, kad ši siena yra be galo nehigieniška. Antra – gumoje yra pilna chemikalų, kurie kenkia aplinkai. Įdomu tik ar ilgai ši siena po valymo išliks švari…

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

1 Response

  1. eina sau, pirma karta tokia matau. idomu, as tai nevalyciau jos. vargses valytojos… tikrai chemijos daugiau bus sunaudota, nei tiesiog ta guma ten stovi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *