Gramas šios arbatos kainuoja 30 kartų daugiau, nei gramas aukso

rečiausia arbata, kiniška arbata

Ar mokėtumėte 10 tūkst. dolerių už kelis gurkšnius arbatos? Ko gero, kad ne. Tačiau ne visi didžiausi arbatos entuziastai gali nusipirkti „Da Hong Pao“ arbatos net ir mokėdami įspūdingas sumas, mat ji be galo reta. Vienas gramas šios arbatos kainuoja 1,4 tūkst. dolerių. O tai yra 30 kartų daugiau nei gramas aukso.

Taigi, kas padaro „Da Hong Pao“ arbatą tokia brangia? Retumas. Kinijoje beveik nelikę Da Hong Pao medžių, iš kurių lapų gaminama arbata. Vos šeši Wuyi kalnuose augantys medžiai žinomi tik vietiniams arbatos gamintojams, kuriems paslaptis apie šiuos medžius perduodama iš kartos į kartą. Nors kituose Kinijos regionuose galima rasti ir daugiau minėtų medžių, tačiau niekas iš jų lapų arbatos neruošia taip, kaip iš Wuyi vietovės. Pagal tradiciją, lapai dar būdami ant medžio įtrinami ožkos pienu, o kai nukrenta, jie yra sudžiovinami ir 80-čiai metų paliekami skoninėms savybėms įgauti.

brangi arbata, brangiausia arbata

Tiesa, kituose Kinijos regionuose galima rasti ir pigesnių šios arbatos atmainų. Kilogramas arbatžolių ten kainuoja maždaug 100 dolerių, tačiau jos nėra paruoštos pagal visas anksčiau minėtas tradicijas ir jų skonis gerokai skiriasi. Istorijoje žinoma atvejų, kai keliautojai bandė išsivežti Da Hong Pao medžio sėklų už Kinijos ribų ir pasisodinti savo medį, tačiau niekam sėklų sudaiginti nepavyko. Liūdniausia tai, kad net ir patiems kinams jau ilgus metus nebepavyksta užauginti naujų medžių ir manoma, kad greitai šio medžio visai neliks, kas daro „Da Hong Pao“ arbatą dar vertingesne.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *