Panamoje statomas ekologiškas miestelis iš plastikinių butelių

plastikinius-buteliu-namas

Bocas del Toros provincijoje (Panama), 83 akrų plote dygsta neįprasta gyvenvietė. Čia vienas ekologijos entuziastas pasiryžęs pastatyti 120 gyvenamųjų namų iš išmestų plastikinių butelių.

plastikinius-buteliu-namas2

Ši idėja kilo iš Kanados kilusiam Robert Bezeau, kuris prieš daugelį metų atvyko į Panamą ir pradėjo vietinius mokyti šiukšlių rūšiavimo paslapčių. 2012-aisiais jis įkūrė šiukšlių perrinkimo įmonę ir dabar turi sukaupęs pakankamai žaliavos antrajai savo verslo plano daliai – namų statybai.

plastikinius-buteliu-namas3

Pirmasis tokio namo prototipas jau pastatytas. Jo statyboms prireikė 10 tūkst. butelių, kurie yra sudedami į plieninį karkasą. Tuomet name išvedžiojami elektros laidai bei vandens vamzdžiai ir galiausiai visas buteliais užpildytas karkasas padengiamas betonu. Galiausiai pastatytas namas savo išvaizda niekuo nesiskiria nuo eilinio mūrinio namo. Tačiau, pasak projekto iniciatoriaus, plastikinių butelių namas yra gerokai šiltesnis už mūrinius.

plastikinius-buteliu-namas4

Šiuo metu gyvenvietėje jau dygsta antrasis toks namas, šįkart gerokai didesnis. O pats Robert Bezeau internetu renka pinigus tolimesnėms statyboms. Tik pagrindinė problema, su kuria jis susiduria, yra ne pinigų, o butelių stygius. Nors visame pasaulyje kas sekundę išmetama maždaug 22 tūkst. butelių, tik maža dalis jų yra surūšiuojama. Tad greitu metu jis planuoja dar labiau šviesti Panamos gyventojus ir mokyti juos rūšiuoti šiukšles. Vyras tikisi namus pardavinėti už 149 tūkst. – 300 tūkst. dolerių.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

1 Response

  1. pds.lt parašė:

    net įdomu kaip toks namukas atlaikys ir kiek metų.. va taip ir vyksta, kai niekas neprižiūri statybų. tikras specialistas tikrai neleistų tokiam namui likti ar ypač pardavinėti ir gyventi…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai