Panamoje statomas ekologiškas miestelis iš plastikinių butelių

plastikinius-buteliu-namas

Bocas del Toros provincijoje (Panama), 83 akrų plote dygsta neįprasta gyvenvietė. Čia vienas ekologijos entuziastas pasiryžęs pastatyti 120 gyvenamųjų namų iš išmestų plastikinių butelių.

plastikinius-buteliu-namas2

Ši idėja kilo iš Kanados kilusiam Robert Bezeau, kuris prieš daugelį metų atvyko į Panamą ir pradėjo vietinius mokyti šiukšlių rūšiavimo paslapčių. 2012-aisiais jis įkūrė šiukšlių perrinkimo įmonę ir dabar turi sukaupęs pakankamai žaliavos antrajai savo verslo plano daliai – namų statybai.

plastikinius-buteliu-namas3

Pirmasis tokio namo prototipas jau pastatytas. Jo statyboms prireikė 10 tūkst. butelių, kurie yra sudedami į plieninį karkasą. Tuomet name išvedžiojami elektros laidai bei vandens vamzdžiai ir galiausiai visas buteliais užpildytas karkasas padengiamas betonu. Galiausiai pastatytas namas savo išvaizda niekuo nesiskiria nuo eilinio mūrinio namo. Tačiau, pasak projekto iniciatoriaus, plastikinių butelių namas yra gerokai šiltesnis už mūrinius.

plastikinius-buteliu-namas4

Šiuo metu gyvenvietėje jau dygsta antrasis toks namas, šįkart gerokai didesnis. O pats Robert Bezeau internetu renka pinigus tolimesnėms statyboms. Tik pagrindinė problema, su kuria jis susiduria, yra ne pinigų, o butelių stygius. Nors visame pasaulyje kas sekundę išmetama maždaug 22 tūkst. butelių, tik maža dalis jų yra surūšiuojama. Tad greitu metu jis planuoja dar labiau šviesti Panamos gyventojus ir mokyti juos rūšiuoti šiukšles. Vyras tikisi namus pardavinėti už 149 tūkst. – 300 tūkst. dolerių.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

1 Response

  1. pds.lt parašė:

    net įdomu kaip toks namukas atlaikys ir kiek metų.. va taip ir vyksta, kai niekas neprižiūri statybų. tikras specialistas tikrai neleistų tokiam namui likti ar ypač pardavinėti ir gyventi…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *