Faktai apie pandas

Laukinėje gamtoje gyvena beveik 2000 pandų. Zoologijos soduose bei pandų veisimo centruose gyvena dar maždaug 600 pandų.

Pandos virškinimo sistema labiau primena mėsėdžių, o ne žolėdžių virškinimo sistemą. Todėl didžioji dalis to, ką panda suvalgo, per virškinimo sistemą praeina kiaurai ir pašalinama su išmatomis.

Dėl šios priežasties pandos valgo itin daug – per dieną panda sugraužia apie 12-38 kilogramus maisto. 99% suvalgomo maisto yra bambukai.

Pandos nasrai tokie tvirti, kad jos kanda su panašia jėga, kaip liūtai.

Pandų patelės yra vaisingos vos maždaug 3 dienas per metus, tad mokslininkams teko pavargti, kad nustatytų, kada pandoms vaisingos dienos.

Kadangi zoologijos soduose ir veisimo centruose auginamos pandos įprastai pastojusios gauna daug skanėstų, yra žinoma atvejų, kai pandos suvaidina nėštumą.

Pandos nėštumas trunka nuo 90 iki 180 dienų. Vidutiniškai – 135 dienas.

Nors suaugusi panda sveria nuo 70 iki 120 kilogramų, pandų jaunikliai gimsta itin maži – sverdami vos 90-130 gramų.

Palyginti su mama, pandos jauniklis gimsta mažiausias iš visų žinduolių žemėje. Pandos jauniklis įprastai sudaro vos 1 dalį iš 900 mamos svorio.

Pagimdžiusi panda visą dėmesį sukoncentruoja į jauniklį ir kurį laiką net nustoja valgyti. Laukinėje gamtoje pandas stebėję mokslininkai fiksavo, kad po gimdymo kai kurios pandos nesimaitina ir negeria ištisą mėnesį.

Su mama pandos jauniklis auga maždaug 3 metus.

Laukinėje gamtoje pandos gyvena apie 15-20 metų. Su žmonių priežiūra pandos išgyvena 30 metų ir daugiau.

Didžiosios pandos ir raudonosios pandos nėra tokios artimos, kaip galėtų atrodyti iš jų pavadinimo. Raudonosios pandos labiau panašios į meškėnus, nei į didžiąsias pandas.

Pandos užauga iki 120-150 cm ūgio.

Įdomu tai, kad iš tūkstančių bambukų rūšių pandos ėda vos 42.

Pandos gali tuštintis iki 40 kartų per dieną.

Didžiosios Kinijos pandos oficialiai nebelaikomos nykstančia rūšimi.

Pandų patinėliai dažnai šlapinasi ant medžių kamienų stovėdami ant galvos, nes kas savo šlapimu medį pažymį aukščiausiai, tas yra dominuojantis patinas.

„Kung Fu Panda“ filmas sulaukė tokios didelė sėkmės Kinijoje, kad čia pradėti nacionaliniai debatai bandant išsiaiškinti kaip nutiko, kad vakarai sukūrė geresnį filmą apie Kinijos kultūrą, nei pati Kinija.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai