Įdomūs faktai apie Merkurijų

Merkurijus ne tik yra mažiausia saulės sistemos planeta, bet jis dar ir nuolat mažėja. Astronomai mano, kad planeta mažėja, nes jos plieninis branduolys vėsta ir atitinkamai traukiasi.

Merkurijus beveik neturi jokios apsaugos nuo pro šalį skriejančių meteoritų, tad visas planetos paviršius išvagotas kraterių.

Merkurijus apskrieja saulę greičiausiai iš visų planetų. Atitinkamai ir metai Merkurijuje yra trumpiausi – trunka vos 88 žemės dienas.

Visgi aplink savo ašį Merkurijus sukasi ne taip sparčiai. Diena Merkurijuje trunka net 58.7 žemės dienas.

Merkurijuje dieną galima iškepti, o naktį – sustingti į ledą. Dienos metu temperatūrą planetoje pakyla iki 427 °C, o naktį nukrenta iki −173 °C.

Galimas daiktas, kad žemėje mes turime gabalėlį Merkurijaus. 2012 metais viename Maroko gatvės turguje buvo parduotas žalias meteoritas. Jį ištyrus nustatyta, kad jo sandara labai primena Merkurijaus paviršių (paviršiaus tyrinėjimus atliko „MESSENGER“ zondas). Manoma, kad tas meteoritas iš tiesų yra po eilinio meteorito smūgio atskilęs ir žemės link ėmęs skrieti Merkurijaus gabalėlis.

Merkurijus neturi nei vieno mėnulio. Vienintelė kita tokia planeta saulės sistemoje yra Venera.

Dėl Saulės gravitacinės jėgos Merkurijų tyrinėti itin sunku. Per visą istoriją tyrinėti šios planetos buvo pasiųsti vos du zondai – 1973 metais zondas „The Mariner 10“ ir 2004-ais metais zondas „MESSENGER“. Pirmasis iš esmės nieko netyrė ir tik kelis kartus apskriejo planetą, o štai „MESSENGER“ ištisus ketverius metus iš orbitos tyrinėjo planetą, o 2015 metais buvo pasiųstas į Merkurijų susinaikinti.

Nors Merkurijus yra arčiausiai saulės esanti planeta ir daugelis mano, kad jis yra karščiausias – klystama. Dėl silpnos atmosferos Merkurijuje karštis neužsilaiko ir iš tiesų karščiausia yra Venera.

Nors ir yra arčiausiai saulės, Merkurijaus krateriuose 2017 metais buvo aptikta ledo. Visgi, gyvybės egzistavimas šioje planetoje mažai tikėtinas.

Taip pat skaitykite:

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai