27 įdomūs faktai apie kates

Trys ketvirtadaliai oranžinių kačių yra vyriškos lyties. Taip yra todėl, kad šią spalvą nulemiantis genas yra X chromosomoje. Tai reiškia, kad tam, jog gimtų oranžinė katytė, tiek jos mama, tiek ir tėtis turi būti oranžiniai. Kad gimtų oranžinis kačiukas, pakanka oranžinės spalvos tėčio.

Aštrus kačių liežuvis gali nulaižyti odą iki pat kaulo.

Katės turi 230 kaulų, kai tuo tarpu žmogus – 206 kaulus.

Seniausiai mums žinoma katė, kuri buvo laikoma naminiu gyvūnu, egzistavo prieš 9.500 metų. Anksčiau manyta, kad katės naminiais gyvūnais tapo ne taip ir senai, tačiau 2004 metais prancūzų archeologai Kipre atkasė 9.500 metų senumo katės kapą.

70% savo gyvenimo katės praleidžia miegodamos. Jos miega vidutiniškai 13-16 valandų per parą.

Katė, vardu Stubbs, 20 metų buvo nuolat perrenkama vieno Aliaskos miesto, pavadinimu Talkeetna, meru.

Kačių dureles, kurios padaromos pagrindinėse lauko duryse, sugalvojo Izaokas Niutonas. Darbuodamasis Kembridžo universitete Niutonas nuolat buvo trikdomas savo katino, kuris vis prašydavosi į vidų, tad Niutonas įrengė katei papildomas duris.

1963 metų spalio 18 dieną katė, vardu Felicette, buvo pirmoji ir kol kas vienintelė katė, pabūvojusi kosmose.

Senovės Egipte, kai tavo katė mirdavo, visa šeima išreikšdavo gedulą nusiskusdami antakius.

95,6% savo genų naminės katės dalijasi su tigrais.

Katės irgi turi pieninius dantis – jų mažyliai turi po 26. Suaugusi katė turi 30 nuolatinių dantų.

Katės gali iššokti 5 kartus aukščiau savo ūgio.

Kačių patinėliai dažniau būna kairiarankiai, o patelės – dešiniarankės. Taip, katės irgi turi savo dominuojančią leteną (ranką).

Katė gali pastoti pati būdama vos 4-6 mėnesių amžiaus.

Katės gali vienu metu pastoti nuo kelių skirtingų patinėlių. Štai kodėl kartais vienos vados kačiukai atrodo visišai skirtingai.

Katės neturi skonio receptorių, kurie fiksuotų saldų skonį. Tai reiškia, kad tiek katės, tiek ir tigrai ar liūtai, nejaučia saldaus skonio.

Pirmieji katės gyvenimo metai yra lygūs maždaug 15 žmogaus metų. Antrieji gyvenimo metai lygūs maždaug 10 žmogaus metų. O vėliau kiekvieni metai būna lygūs maždaug 4 žmogaus gyvenimo metams.

Katės nusprendė gyventi prie žmonių, nes mūsų gyvenimo būdas skatina aplinkui mus buriuotis graužikams. Tad katės leidosi tapti naminiais gyvūnais, nes žinojo, kad šalia žmonių joms niekada netrūks maisto.

Vikingų laikais vestuvių proga dažnai buvo dovanojamos katės, kurios buvo sėkmės deivės Frėjos simbolis. Vyrai vertino kates mylinčias moteris ir tikėjo, kad su jomis santuoka bus laiminga.

Praėjusio amžiaus VI dešimtmetyje CŽV (Centrinė žvalgybos valdyba) 5 metus treniravo kates, kad jos galėtų tapti šnipėmis, išleido tam virš 20 milijonų dolerių ir galiausiai nutraukė programą, nes katės tiesiog nesileido treniruojamos.

Jei esate alergiškas katėms, greičiausiai esate alergiškas ir liūtams bei tigrams.

Katės gali tapti priklausomos tunui ir atsisakyti bet kokio kito maisto.

Katės uodegoje yra beveik 10% visų katės kaulų.

Kai kurios katės yra alergiškos žmonėms.

Jei mirtum namuose, kuriuose būtų šuo ir katė, šuo lauktų kiek išgalėdamas ir tik visiškai palaužtas alkio imtų tave valgyti. Tuo tarpu katinas tai pradėtų daryti maždaug jau po dienos.

Katės išgyvena 90% kritimų iš pastatų, ne aukštesnių nei 32 aukštai.

Katė turi po 32 raumenis kiekvienoje ausyje.

Taip pat skaitykite:

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai