Kas būtų, jei pasaulyje staiga išnyktų visos katės?

Gausi kačių šeimynėlė

Gausi kačių šeimynėlė

Ar kada susimąstėte kas nutiktų, jei vieną dieną dėl kokio nors viruso staiga išmirtų viso pasaulio katės? Pasirodo, kad būtų tikrai blogai. Mokslininkai ištyrė, kad katės mums tarnauja labiau nei mes įsivaizduojame.

Iš pirmo žvilgsnio tai tik nuolatos tinginiaujantys, žaidžiantys ir besišeriantys pūkų kamuoliukai. Tačiau iš tiesų tai yra didžiausi mažų gyvūnėlių plėšrūnai. Įprasta yra tai, kad žmonės šeria kates, tačiau tie patys žmonės dažnai nė nesuvokia, kad patys turėtų kur kas mažiau maisto jei pasaulyje nebūtų kačių. Taigi, iš dalies, katės šeria žmones. Taip yra todėl, kad šie gyvūnai kontroliuoja žiurkių, pelių ir paukščių populiaciją, jei katės išnyktų, jų populiacija pradėtų augti kaip ant mielių, o tai žmonėms būtų tikra katastrofa, mat graužikai sunaikintų didžiąją dalį grūdų ir kitų maisto atsargų.

Keletas Didžiosios Britanijos mokslininkų 1997 metais pabandė sužinoti kokią naudą žmonėms teikia katės. Jie išsiaiškino, kad per 6 mėnesius katės šeimininkams pristato bent 11 nugalabytų gyvūnų, o tai reiškia, kad per metus vien Didžiojoje Britanijoje nužudoma apie 200 milijonų graužikų. Čia dar neįskaičiuojami gyvūnai, kurių katės neatneša pasirodyti savo šeimininkams.

Kitas tyrimas buvo atliktas 1979 vienoje Naujosios Zelandijos salų. Iš salos buvo pašalintos visos katės ir netrukus žiurkių populiacija išaugo keturgubai. To pasekoje pradėjo mažėti ir jūrinių paukščių populiacija, nes jų kiaušinius žiurkės tiesiog suėsdavo.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *