Faktai apie lėktuvus

Boeing 747 kuro bake telpa 220 tūkst. litrų degalų.

Lėktuve oras yra itin sausas. Drėgmės kiekis ore siekia vos 20%, kai komfortabilia drėgme laikoma 30-40%.

Boeing 747 lėktuve bendras laidų ilgis siekia 225 kilometrus.

Statistiškai nešvariausia vieta lėktuve yra atlenkiamas stalelis ant sėdynės nugaros.

Saugiausios vietos lėktuve šio kritimo atveju yra lėktuvo gale.

Net ir išsijungus vienam iš variklių kai kurie lėktuvai gali toliau skristi apie 5 valandas laiko.

Nusileidimas ir pakilimas yra pavojingiausi skrydžio momentai, kuomet įvyksta daugiausiai nelaimių.

Dėl sauso oro ir žemo slėgio lėktuve valgomo maisto skonis žmogui praranda iki trečdalio savo skonio.

Jei skrydis ilgas ir pilotai išalksta, jie valgo skirtingus patiekalus. Todėl vieno iš jų apsinuodijimo atveju kitas gali perimti lėktuvo kontrolę.

Žaibai gana dažnai trenkia į lėktuvus. Skaičiuojama, kad į lėktuvą trenkia žaibas maždaug kas 3000 skrydžio valandų. Visgi, avarijų dėl to pasitaiko retai. Paskutinė žaibo sukelta katastrofa užfiksuota 1967 metais.

Daug kas mano, kad šviesų pritemdymas lėktuve nusileidimo metu yra dėl pilotų ar skrydžio operatorių norų. Tačiau jie klysta. Šviesos pritemdomos tam, kad keleivių akys labiau prisitaikytų prie tamsos. Ir, nelaimės atveju, keleiviai greičiau galėtų susiorientuoti tamsoje.

Deguonies kaukės keleiviams deguonį gali tiekti maždaug 15 minučių.

Maža skylutė, esanti kiekvieno keleivio lange, yra skirta tam, kad padėtų sureguliuoti salone ir išorėje esantį spaudimą. Taip pat pro ją pasišalina drėgmė iš salono.

Juodoji lėktuvo dėžė įprastai būna oranžinė.

Didžiausias lėktuvas pasaulyje buvo 598 tonas svėręs Antonov An-225. Deja, bet Rusijos invazijos į Ukrainą metu lėktuvas buvo sunaikintas.

Skrisdamas lėktuvu esi pakilęs nuo žemės iki kosmoso per 7%.

Taip pat skaitykite:

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai