10 įdomių faktų apie Grinčą
Originalioji Grinčo pasaka pirmą kartą pasaulį išvydo 1957 metais. Šį veikėją sukūrė rašytojas Theodor Seuss Geisel.
Visgi, pats Grinčas kaip atskiras veikėjas jau buvo aprašytas 1955 metų to paties autoriaus poemoje „Hobubas ir Grinčas“ (The Hoobub and the Grinch). Tik šioje istorijoje Grinčas buvo geltonas, o ne žalias.
Anot autoriaus, kurdamas Grinčo personažą jis rėmėsi savimi, mat tuomet jį erzino tai, kad Kalėdos yra tik apie dovanas, o tuo tarpu jo žmona kovojo su sunkia liga.
Grinčas žaliu personažu tapo tik atsiradus spalvotai televizijai. Pirmą kartą žalias Grinčas televizorių ekranuose pasirodė 1966 metais.
1977 metais televizijoje pasirodė ir Grinčo, gadinančio Helouviną, istoriją. Ji vadinosi „Helouvinas yra Grinčo naktis“ (Halloween is Grinch Night).
Kaip ir „Vienas namuose“, taip ir „Grinčas“ visame pasaulyje yra laikomas Kalėdiniu filmu ir prieš šią šventę rodomas beveik visose šalyse.
2000 metais nufilmuoto filmo „Grinčas“ neįsivaizduojame be personažui tobulai tikusio aktoriaus Jim Carrey. Vis dėlto Grinčo vaidmeniui filme buvo svarstomos ir tokios kandidatūros kaip Robin Williams, Eddie Murphy bei Tom Hanks.
Užsivilkti Grinčo kostiumą ir būti išgrymuotam aktoriui Jim Carrey kasdien prireikdavo dviejų valandų. Po filmavimo dar valandos prireikdavo, kad Carrey viską vėl nusiimtų.
Filme buvo gausu rankų darbo mezginių. Tiksliau – 250 megzti drabužiai. Visus juos 120 dienų mezgė trys mezgėjos.
Filmas „Grinčas“ 2001 metais laimėjo Oskaro apdovanojimą už geriausią grimą.
Man asmeniškai, Grinčas niekada neasocijavosi su Kalėdomis. Pirmą kartą apie tokį personažą sužinojau iš Komedijos “How the Grinch Stole Christmas” su Džimu Keriu (Jim Carrey) pagrindiniame vaidmenyje. Manau, Grinčas simbolizuoja mūsų vidinę kovą tarp gerumo ir pykčio. Jo istorija primena, kad visi mes turime galimybę pasikeisti
Labai įdomi mintis! Manau, kad Grinčas iš tikrųjų yra puikus pavyzdys, kaip gali pasikeisti net ir pats neigiama linkme nusiteikęs personažas. Jo kelias nuo pykčio ir neapykantos iki meilės ir atleidimo yra stiprus simbolis, kad net ir sunkiausios situacijos gali vesti į pokyčius. Taip pat, kaip minėjai, Grinčas tikrai atspindi tą vidinę kovą, su kuria susiduriame kiekvienas, ir primena, kad gerumas visada turi pranašumą.