Faktai apie Oskarus
Kai Charlie Chaplin gavo Oskaro apdovanojimą, visi salėje buvę žmonės atsistoję plojo jam 12 minučių. Tai ilgiausios ovacijos Oskarų istorijoje.
Oskarų apdovanojimai teikiami nuo 1929 metų gegužės.
Walt Disney per savo gyvenimą buvo nominuotas net 59 Oskarams ir 26 iš jų laimėjo.
Jauniausia visų laikų Oskaro laimėtoja buvo Tatum O’Neal, kuri 1974 metais, būdama 10-ies, laimėjo geriausios antraeilės aktorės apdovanojimą už vaidmenį filme „Popierinis mėnulis“ (Paper Moon).
Tuo tarpu seniausia Oskaro laimėtoja yra Jessica Tandy, kuri, būdama 81-erių, gavo geriausios aktorės apdovanojimą už vaidmenį filme „Ponios Deizės vairuotojas“ (Driving Miss Daisy).
Vieną Oskaro statulėlę pagaminti kainuoja apie 500 JAV dolerių. Taip, ji nėra auksinė. Ji gaminama iš vario, nikelio, sidabro ir šiek tiek aukso.
Dėl metalų trūkumo, antrojo pasaulinio karo metais statulėlės buvo gaminamos iš plastiko.
Oskaro apdovanojimai taip pavadinti tiesiog todėl, kad statulėlė priminė vienos iš Akademijos narių Margaret Herrick dėdę Oskarą.
Oskarų apdovanojimų renginys trunka apie 4 valandas. Įdomu tai, kad kamerą pasukus į publiką, per visą šį laiką beveik niekada nepamatysi tuščios sėdimos vietos. Manote aktoriai visą šį laiką kantriai sėdi savo vietose? Ne. Jei jie sugalvoja nueiti į barą ar tualetą, jų vietą kaipmat užima specialūs darbuotojai, dar vadinami kėdžių užėmėjais. Už tokį darbą jie gauna apie 125 dolerius per vakarą.
Filmas „Žiedų valdovas: Karaliaus sugrįžimas“ buvo nominuotas vienuolikai Oskarų ir visus juos laimėjo. 11 Oskarų taip pat yra laimėjęs „Titanikas“ bei filmas „Ben-Huras“ (Ben-Hur).
30 sekundžių reklamos intarpas Oskarų apdovanojimų ceremonijos metu kainuoja virš 2 mln. dolerių.
Nors Alfredas Hičkokas kino pasaulyje yra liaupsinamas dėl daugybės savo sukurtų filmų, jis nei karto nėra laimėjęs Oskaro.
Jei esi nominuojamas Oskarui, tačiau nelaimi, vistiek gauni 50 tūkst. JAV dolerių paguodos prizą.