Įdomūs faktai apie Dakaro ralį

Pirmąjį Dakaro ralį 1978 metais suorganizavo prancūzų lenktyninkas Thierry Sabine. Idėja suorganizuoti tokias lenktynes jam kilo 1977 metais, kai Abidjan-Nice Rally lenktynių metu jis pasiklydo ir sumąstė, kad naviguoti smėlio kopose yra visai smagu ir reikalauja daug įgūdžių. Jau kitais metais jis sudėliojo trasą nuo Paryžiaus iki Senegalo sostinės Dakaro ir sukvietė lenktyninkus varžytis pirmajame Dakaro ralyje.

Pirmajame Dakaro ralyje varžėsi 182 transporto priemonės. Iš jų net 74 sugebėjo įveikti 10000 kilometrų lenktynių atstumą.

2008 metais Dakaro ralis buvo atšauktas dėl teroro aktų grėsmės Mauritanijoje, per kurią buvo numatyta ralio trasa.

2009 metais Dakaro ralis buvo organizuojamas Čilėje ir Argentinoje ir nuo tada kuriam laikui šis renginys persikėlė į Pietų Ameriką.

Nuo 2020 metų Dakaro ralis imtas organizuoti Saudo Arabijoje, kur vyksta ir dabar.

Varžytis Pietų Amerikoje lenktyninkams buvo be galo sunku. Dėl Andų ir Atakamos kalnų aukštumų transporto priemonių varikliai prarasdavo apie 20% galios, o lenktyninkams imdavo trūkti deguonies.

KTM motociklų gamintojas yra laimėjęs 18 Dakaro ralių iš eilės.

Dakaro ralyje įveikiamas atstumas beveik toks pats, koks įveikiamas per visą Pasaulio Ralio Čempionato sezoną – 7891 kilometras.

Dakaro rekordininkas – Stéphane Peterhansel. Jis šias lenktynes laimėjo net 14 kartų. 9 kartus su automobiliu ir 6 – su motociklu.

Dakaro organizatoriai organizuoja ir dar vienas dideles ir visame pasaulyje gerai žinomas lenktynes – Tour de France dviračių maratoną.

Nuo pat pirmojo ralio, šis nusinešė 78 žmonių gyvybes. Iš jų 32 buvo lenktynininkai, o 46 – kiti asmenys, tarp jų ir pats lenktynių sumanytojas – Thierry Sabine.

Dažniausiai iš lenktyninkų skaudžiausiai nukenčia motociklininkai. Iš 32 mirtinų incidentų net 23 buvo motociklininkai.

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, lenktynėse yra greičio ribojimai. T1 ir T2 klasės automobiliai negali važiuoti didesniu nei 180 km/h greičiu. T3, T4, T5 automobiliai negali viršyti – 130 km/h greičio.

1989 metais Dakaro ralio nugalėtoją nulėmė mesta moneta. Prieš paskutinį greičio ruožą tvirtai pirmavo du Peugeot Talbot Sport komandos lenktynininkai. Tad komandos vadonas Jean Todt, nenorėdamas rizikuoti, kad varžydamiesi lenktyninkai gali patirti avariją ar sugadinti automobilius, nusprendė mesti monetą, kuri nulems nugalėtoją. Tąkart abu lenktyninkai finišą pasiekė ramiai, o laimėjo Ari Vatanen, nes taip liepė moneta.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai