Faktai apie lietuvius NBA lygoje

NBA bent vienas oficialias reguliariojo sezono rungtynes yra sužaidę 15 lietuvių: Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis, Žydrūnas Ilgauskas, Šarūnas Jasikevičius, Arvydas Macijauskas, Darius Songaila, Linas Kleiza, Martynas Andriuškevičius, Mindaugas Kuzminskas, Jonas Valančiūnas, Donatas Motiejūnas, Domantas Sabonis, Arnoldas Kulboka, Deividas Sirvydis, Ignas Brazdeikis.

Mažiausiai iš čia išvardintų žaidėjų ant parketo laiko praleido Arnoldas Kulboka, kuris 2021-2022 metų sezone vilkėdamas Charlotte Hornets marškinėlius ant parketo praleido 5 minutes ir per jas taškais nepasižymėjo. Tik viena pražanga.

Savo ruožtu daugiausiai laiko ant parketo praleido Žydrūnas Ilgauskas, kuris, didžiąją savo karjeros dalį vilkėdamas Cleveland Cavaliers marškinėlius, ant parketo praleido 25090 minučių. Arba 418 valandų. Arba 17,4 parų.

Aukščiausias Lietuvos šaukimas NBA naujokų biržoje buvo Jonas Valančiūnas, kurį 2011 metais penktu šaukimu pasikvietė Toronto Raptors.

Yra 5 lietuviai, kurie buvo pašaukti naujokų biržoje, tačiau taip ir negavo progos žaisti NBA (kai kurie galbūt tik kol kas). Eurelijus Žukauskas 1995 metais 54-u šaukimu buvo pakviestas Seattle SuperSonics komandos. Robertas Javtokas 2001 metais 55-u šaukimu buvo pakviestas San Antonio Spurs komandos. Renaldas Seibutis 2007 metais 50-u šaukimu buvo pakviestas Dallas Mavericks komandos. Artūras Gudaitis 2015 metais 47-u šaukimu buvo pakviestas Philadelphia 76ers komandos. Rokas Jokubaitis 2021 metais 34-u šaukimu buvo pakviestas Oklahoma City Thunders komandos.

Vos trys lietuviai į NBA pateko ne per naujokų biržą, o įrodę savo vertę Europoje: Šarūnas Jasikevičius, Arvydas Macijauskas ir Mindaugas Kuzminskas.

Daugiausiai komandų per savo karjerą NBA pakeitė Darius Songaila, kuris žaidė penkiose skirtingose komandose: Sacramento Kings, Chicago Bulls, Washington Wizards, New Orleans Hornets, Philadelphia 76ers.

Ko gero skaudžiausiai karjera NBA susiklostė Martynui Andriuškevičiui. 2005 metais 44-uju naujokų biržos šaukimu jis buvo pašauktas Orlando Magic ekipos, o tada iškeistas į Cleveland Cavaliers komandą. Joje 2005-2006 metų sezone per 6 sužaistas rungtynes jis taip ir nespėjo įmesti taškų. Vėliau Martynas buvo iškeistas į Chicago Bulls ekipą. Galiausiai, 2006 metų gruodžio 21 diena jam tapo lemtinga karjeroje. Treniruotės metu jam į galvą smogė komandos „draugas“ Awvee Storey. Martynui skilo kaukolė, buvo stipriai sukrėstos smegenys ir kairėje smegenų pusėje susidarė dviejų centimetrų hematoma. Nors daktarai teigė, kad prireiks ne vieno mėnesio, kol Martynas vėl galės pradėti kalbėti, jis tai sugebėjo padaryti per mėnesį. 2007 metų kovą daktarai leido Martynui grįžti į kontaktinį krepšinį. Visgi, jam vietos NBA jau nebeatsirado. Martyno skriaudikas buvo visam laikui pašalintas iš lygos.

Lietuvių pasiekimai bendrame NBA fone *

Daugiausiai taškų per karjerą NBA pelnęs lietuvis yra Žydrūnas Ilgauskas su 10976 taškais (333 vieta tarp visų NBA žaidėjų).

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų per karjerą NBA atlikęs lietuvis yra Domanats Sabonis su 2245 perdavimais (381 vieta tarp visų NBA žaidėjų).

Daugiausiai kamuolių per karjerą NBA pavogęs lietuvis yra Šarūnas Marčiulionis su 459 perėmimais (688 vieta tarp visų NBA žaidėjų).

Daugiausiai kamuolių per karjerą NBA atkovojęs lietuvis yra Jonas Valančiūnas su 7651 kamuoliais (85 vieta tarp visų NBA žaidėjų).

Daugiausiai blokų per karjerą NBA išdalinęs lietuvis yra Žydrūnas Ilgauskas su 1327 blokais (50 vieta tarp visų NBA žaidėjų).

Daugiausiai tritaškių per karjerą NBA pataikęs lietuvis yra Linas Kleiza su 387 tritaškiais (496 vieta tarp visų NBA žaidėjų).

Daugiausiai baudų metimų per karjerą NBA pataikęs lietuvis yra Žydrūnas Ilgauskas su 2531 sėkmingais metimais (242 vieta tarp visų NBA žaidėjų).

* Visa čia nurodyta statistika yra tik iš reguliariųjų NBA sezonų. Statistika fiksuota 2023-12-20. Tad ateityje šie skaičiai gali būti pasikeitę.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai