Įdomiausi faktai apie Pac-Man žaidimą
Pac-Man žaidimas pirmiausia pasaulį išvydo Puck Man vardu.
Puck Man pavadinimas buvo žodžių žaismas su fraze „Paku paku“, kas japoniškai reiškia valgymą.
Tačiau adaptavus žaidimą JAV rinkai buvo pereita prie Pac-Man pavadinimo. Kodėl? Nes buvo baimintasi, kad pajuokauti norintys amerikiečiai ims keisti pirmąją pavadinimo raidę iš „P“ į „F“. O jau tada pavadinimas įgautų visai kitą prasmę.
Staigus žaidimo išpopuliarėjimas JAV privertė pakeisti pavadinimą ir visame likusiame pasaulyje.
Žaidimą sukūrė Tory Iwatani ir dar devyni programuotojai.
Iwatani teigimu, jis norėjo sukurti žaidimą, kuris būtų ne apie karą ar sportą, ir kuris bendrai paėmus atrodytų mielai.
Žaidimų aparatų eros laikotarpiu Pac-Man žaidimas tapo populiariausiu žaidimu pasaulyje. Visame pasaulyje buvo 293.822 žaidimo aparatai, kuriais buvo galima žaisti įmetus monetą.
Didžiausias taškų skaičius, kurį žaidime galima surinkti – 3.333.360.
Norint gauti tiek taškų reikia pereiti visus 256 lygius neprarandant nei vienos gyvybės ir taip pat suvalgyti visus vaiduoklius bei uogas su vaisiais.
Pasiekus 256 lygį žaidimo užbaigti neįmanoma, nes jis tiesiog neturi pabaigos. Viską įveikus žaidimas tiesiog „pakimba“.
Greičiausiai su maksimaliu taškų kiekiu žaidimą perėjo David Rice, jis tai padarė per 3 valandas, 28 minutes ir 49 sekundes.
Žaidimo vaiduokliai turi savo vardus. Jie yra – Blinky, Pinky, Inky ir Clyde.
Kiekvienas iš vaiduoklių užprogramuotas skirtingam elgesiui.
Blinky misija – vaikytis Pac-Man’ą. Pinky turi didesnį greitį. Inky tikslas tykoti pasalose. Clyde elgesys yra visiškai atsitiktinis ir nenuspėjamas.
Nors nuo pirmojo Pac-Man žaidimo pasirodymo praėjo jau daugiau nei 40 metų, jis ir šiandien yra išleidžiamas skirtingoms žaidimų platformoms.