Istorija apie dramblį, kuris buvo pakartas

Marijos egzekucija

Marijos egzekucija

Dramblė Marija 1916-aisiais buvo garsaus „Charlie Sparks‘o“ cirko pasididžiavimas. Cirkas keliavo po Amerikoje iš vienos valstijos į kitą, kol vieną dieną neužklydo į Tenesio valstijoje įsikūrusi Kingsportą.

Marija garsėjo tuo, kad mokėjo groti su pūčiamaisiais ragais, žaisti krepšinį ir linksminti vaikus. Atvykęs į Kingsportą cirkas kaip visuomet surengė paradą miesto gatvėmis. Marijos vadeliotoju tąkart buvo 38-erių Walteris Eldridge‘as, kuris buvo kątik prisijungęs prie cirko ir visiškai neturėjo patirties darbui su drambliais.

Parado metu nusprendus pašerti dramblę sultingu arbūzu, Marijai su Walteriu teko sustoti. Vis dėlto, Walteris nežinojo, kad dramblė buvo pasigavusi infekciją burnoje ir jai be galo skaudėjo dantį. Padavęs arbūzą Walteris nė nespėjo sumoti, kaip staigaus skausmo pagauta Marija jį nubloškė ant žemės ir tiesiogine to žodžio prasme sutrypė jam galvą. Žmonės vėliau pasakojo, kad galva ir visas jos turinys tiesiog ištryško kelių metrų atstumu.

Pamatę šį incidentą tvarką prižiūrėję pareigūnai kaipmat paleido šūvių salvę į dramblę, tačiau to meto kulkos storai dramblio odai buvo nė motais. Vis dėlto, cirko darbuotojams pavyko nuraminti įsisiautėjusią Mariją. Tačiau minia reikalavo jos mirties, tam neprieštaravo ir cirko savininkas, kuriam dėl neprognozuojamos žvaigždės greičiausiai būtų tekę atšaukti pasirodymus kituose miestuose. Taigi, Charlie Sparkas – cirko įkūrėjas, nusprendė iš šios nelaimės išspausti viską, kas įmanoma.

Kadangi sekanti parado stotelė turėjo būti netoliese 100 tonų sveriančio statybinio krano, jis nusprendė, kad šis bus geriausias įrankis viešai Marijos egzekucijai. Dramblės kaklas buvo apjuostas stora grandine, o viena iš kojų kita grandine buvo prirakinta prie geležinkelio bėgių. Dėl viso pikto – kad nepabėgtų. Deja, bet egzekutoriai keldami dramblę į viršų pamiršo atlaisvinti grandinę nuo kojos, tad ši visiškai ją deformavo.

Negana to, pakelta į vos dviejų metrų aukštį dramblė krito žemyn ir susitrupino dubens kaulą. Grandinė neatlaikė. Besikankinančiai Marijai ant kaklo buvo užmauta dar storesnė grandinė ir šįkart egzekucija buvo įvykdyta sėkmingai. Žiūrovai plojo ir juokėsi, kol ši pusvalandį kabojo oro.

Įdomu tai, kad cirkui rengiantis išvykti iš miestelio, iš jo ištrūko kitas dramblys ir pasileido bėgti ne kur kitur, kaip į Marijos žūties vietą.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai