Istorija apie dramblį, kuris buvo pakartas

Marijos egzekucija

Marijos egzekucija

Dramblė Marija 1916-aisiais buvo garsaus „Charlie Sparks‘o“ cirko pasididžiavimas. Cirkas keliavo po Amerikoje iš vienos valstijos į kitą, kol vieną dieną neužklydo į Tenesio valstijoje įsikūrusi Kingsportą.

Marija garsėjo tuo, kad mokėjo groti su pūčiamaisiais ragais, žaisti krepšinį ir linksminti vaikus. Atvykęs į Kingsportą cirkas kaip visuomet surengė paradą miesto gatvėmis. Marijos vadeliotoju tąkart buvo 38-erių Walteris Eldridge‘as, kuris buvo kątik prisijungęs prie cirko ir visiškai neturėjo patirties darbui su drambliais.

Parado metu nusprendus pašerti dramblę sultingu arbūzu, Marijai su Walteriu teko sustoti. Vis dėlto, Walteris nežinojo, kad dramblė buvo pasigavusi infekciją burnoje ir jai be galo skaudėjo dantį. Padavęs arbūzą Walteris nė nespėjo sumoti, kaip staigaus skausmo pagauta Marija jį nubloškė ant žemės ir tiesiogine to žodžio prasme sutrypė jam galvą. Žmonės vėliau pasakojo, kad galva ir visas jos turinys tiesiog ištryško kelių metrų atstumu.

Pamatę šį incidentą tvarką prižiūrėję pareigūnai kaipmat paleido šūvių salvę į dramblę, tačiau to meto kulkos storai dramblio odai buvo nė motais. Vis dėlto, cirko darbuotojams pavyko nuraminti įsisiautėjusią Mariją. Tačiau minia reikalavo jos mirties, tam neprieštaravo ir cirko savininkas, kuriam dėl neprognozuojamos žvaigždės greičiausiai būtų tekę atšaukti pasirodymus kituose miestuose. Taigi, Charlie Sparkas – cirko įkūrėjas, nusprendė iš šios nelaimės išspausti viską, kas įmanoma.

Kadangi sekanti parado stotelė turėjo būti netoliese 100 tonų sveriančio statybinio krano, jis nusprendė, kad šis bus geriausias įrankis viešai Marijos egzekucijai. Dramblės kaklas buvo apjuostas stora grandine, o viena iš kojų kita grandine buvo prirakinta prie geležinkelio bėgių. Dėl viso pikto – kad nepabėgtų. Deja, bet egzekutoriai keldami dramblę į viršų pamiršo atlaisvinti grandinę nuo kojos, tad ši visiškai ją deformavo.

Negana to, pakelta į vos dviejų metrų aukštį dramblė krito žemyn ir susitrupino dubens kaulą. Grandinė neatlaikė. Besikankinančiai Marijai ant kaklo buvo užmauta dar storesnė grandinė ir šįkart egzekucija buvo įvykdyta sėkmingai. Žiūrovai plojo ir juokėsi, kol ši pusvalandį kabojo oro.

Įdomu tai, kad cirkui rengiantis išvykti iš miestelio, iš jo ištrūko kitas dramblys ir pasileido bėgti ne kur kitur, kaip į Marijos žūties vietą.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *