Nustebsite sužinoję kas iš tiesų įvyksta paspaudus „I’m not a robot“ laukelį

Ko gero visi, kurie reguliariai naudojasi internetu, bent kartą yra susidūrę su situacija, kai kur nors registruojantis ar ką nors komentuojant iššoka skydelis, prašantis patvirtinti, kad nesate robotas. Kitaip tariant – jūsų reikalaujama pažymėti varnelę šalia žodžių „I’m not a robot“. Manote, kad toks varnelės padėjimas ir yra viskas, ko iš jūsų norėta? Klystate. Su šiuo veiksmu jūs atiduodate kur kas daugiau informacijos apie save.

Saugumo internete ekspertai aiškina, kad svarbiausia ne pati pažymėta varnelė, o tai, kas vyksta iki to. Iš esmės tai yra testas, kurio metu saugumo sistema stebi, kaip jūs judinate pelę link laukelio šalia užrašo „I’m not a robot“. Jei būtų naudojamas dirbtinis įrankis šiam veiksmui, pelės kursoriaus veiksmai būtų kur kas geriau koordinuoti ir tiesiu taikymu šautų prie reikiamo laukelio. Žmogus, savo ruožtu, slinkdamas pelę link laukelio daro nuokrypius ir judėjimo trajektorija nėra tokia tiesa. Būtent tai yra vienas iš veiksmų, kuris tikrinamas, kad sistema įsitikintų ar nesate robotas.

Tačiau tai dar ne viskas. Paspaudę varnelę šalia „I’m not a robot“, jūs iš esmės duodate sutikimą sistemai gauti informaciją apie jūsų pelės judesius patvirtinimo metu, jūsų naršyklės sausainukus ir netgi naršymo istoriją. Visa ši informacija per milisekundės dalis išanalizuojama ir nustatoma, ar jūsų naršymo istorija ir pelės judesiai atitinka veiksmus, būdingus žmogui. Jei sistemai kyla įtarimu, tuomet ji duoda jums papildomą testą, kuriame turite iš 9 nuotraukų atrinkti nuotraukas su gesintuvais, perėjomis ar kitais objektais.

Taigi, kai kitą kartą žymėsite varnelę šalia „I’m not a robot“, atminkite, kad varnelės pažymėjimas yra tik simbolinis veiksmas, o sistemai reikalinga visai kita informacija apie jus.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *