Įdomūs faktai apie žaibus

Žaibo plotis yra vos 2-3 centimetrai, tačiau jo ilgis įprastai siekia 3-5 kilometrus.

Žaibo karštis yra maždaug 30 tūkst. laipsnių pagal celsijų. Tai yra maždaug 6 kartus karščiau nei saulės paviršius.

Žaibas juda 30 tūkst. kartų greičiau už kulką.

Vieno žaibo iškrovos metu sukurtos energijos užtektų 90 dienų degti 100 vatų lemputę.

Didžiausi šansai būti nutrenktam žaibo yra prieš pat lietų arba kątik jam pasibaigus.

Vien JAV žaibai kasmet pražudo po 93 žmones.

Jei girdi griaustinį, jau esi pakankamai arti, kad tave galėtų nutrenkti žaibas.

Jei artėjant audrai matai, kad tavo odos arba galvos plaukai įsielektrino, kuo greičiau ieškok kur pasislėpti, nes esi potencialu žaibo taikinys.

Makaibo ežeras Venesueloje yra daugiausiai žaibų raižoma vieta pasaulyje. Audros su žaibais čia susiformuoja maždaug 140-160 dienų per metus, o žaibai per audras čia trenkia kas porą sekundžių – po 28 žaibus per minutę. Toks intensyvus žaibavimas įprastai trunka iki 10 valandų.

Kiekvieną dieną visame pasaulyje trenkia apie 3 mln. žaibų.

Kad apskaičiuotumėte kaip toli nuo jūsų yra audra, suskaičiuokite kiek sekundžių skiria žaibą nuo griaustinio, o tada tą skaičių padalinkite iš trijų. Tokiu būdu gausite apytikslį kilometrų skaičių, už kokio atstumo yra audros epicentras.

Daugiausiai kartų žaibo nutrenktas ir visus kartus išgyvenęs žmogus yra amerikietis reindžeris Roy Cleveland Sullivan. Tarp 1942 ir 1977 metų į jį žaibas trenkė 7 kartus ir visus juos jis išgyveno.

Žinoma pora įvykių, kai liemenėlės tapo mirties priežastimi. Anuban Bell ir Sunee Whitworth buvo nutrenktos žaibo, kuris jas pasiekė dėl liemenėlėse buvusių metalinių vielų.

Dėl savo ūgio, žirafos turi 30 kartų daugiau šansų nei žmogus, būti nutrenktos žaibo.

Žaibai gana dažnai trenkia į lėktuvus. Skaičiuojama, kad į lėktuvą trenkia žaibas maždaug kas 3000 skrydžio valandų. Visgi, avarijų dėl to pasitaiko retai. Paskutinė žaibo sukelta katastrofa užfiksuota 1967 metais.

9 iš 10 žaibo nutrenktų žmonių išgyvena.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai