Keistos Velykinės tradicijos iš viso pasaulio

Prancūzai valgo gigantišką omletą

Velykų rytą Haux miesto gyventojai Prancūzijoje susirenka vienoje vietoje ir iš suneštų 4500 kiaušinių milžiniškoje keptuvėje kepa omletą, kurį po to valgo daugiau nei 1000 žmonių. Kiekviena šeima ryte sumuša kiaušinius namuose, o tada keliauja į miesto aikštę kepti gigantiško omleto.

Vengrijoje laistomos merginos

Velykų sekmadienį Vengrijos moterys ir merginos apsirengia tautiniais rūbais, o štai vyrai – stengiasi jas aplaistyti vandeniu, o kartais – išmaudyti pilnu kibiru vandens. Tikima, kad taip išmaudyta moteris bus sveika ir vaisinga.

Suomių vaikai persirengia raganomis

Nors Helouvynas jau senai praėjęs, suomiai panašią šventę švenčia būtent per Velykas. Velykų dieną vaikai persirengia raganiais ir pasileidžia per miestų gatvęs prašinėti saldumynų. Legenda sako, kad Velykų dieną Suomijos raganos skrisdavo į Vokietiją, į šokius su velniu.

Raudoni margučiai Graikijoje

Nors įprasta, kad Velykiniai margučiai būna įvairiausių spalvų, Graikijoje beveik visi margučiai be išimties dažomi tik raudonai. Anot graikų – raudona spalva simbolizuoja gyvybę.

Kriminalinis poskonis Norvegijoje

Norvegams Velykos asocijuojasi ne su šeimos švente, o su kriminalais. Būtent Velykų savaitgalį visi televizijos kanalai mirga nuo kriminalinių ir detektyvinių laidų bei serialų, o naujausios kriminalinės novelės pristatomos būtent prieš Velykas. Kai kurie žmonės Velykų savaitgaliui netgi išvyksta į savo vienkiemius, kad galėtų praleisti savaitgalį žiūrėdami kriminalines laidas arba skaitydami detektyvus. Šis fenomenas gimė 1923 metais, kai buvo pristatyta viena itin populiari kriminalinė novelė.

Merginų plakimas Čekijoje ir Slovakijoje

Jei esate moteris ir per Velykas viešite Čekijoje arba Slovakijoje, nenustebkite jei gatvėje vaikinai jus norės lengvai pliaukštelėti su vytele. Teigiama, kad toks merginų plakimas joms padeda išlikti gražioms bei sveikoms.

Cigarečių paieškos Papua Naujojoje Gvinėjoje

Kadangi dėl karščio Papua Naujojoje Gvinėjoje dovanoti šokoladinius kiaušinius nėra labai praktiška, čia juos keičia cigaretės ir tabako lazdelės. Net bažnyčiose šie yra išslapstomi skirtingose vietelėse, o po Velykinių mišių tikintieji eina jų ieškoti.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai