Kokį vandens siurblį ir šildymo įrangą pasirinkti?

Nors kiekvienas iš mūsų turi daugybę įvairiausių poreikių, tikriausiai sutiksite, kad ypatingai svarbu sugrįžti į šiltus namus ir visuomet turėti prieigą prie vandens. Tokius poreikius patenkinti padeda vandens siurbliai ir įvairūs šildymo įrenginiai. Šį kartą aptarsime pagrindinius aspektus, kurie padės išsirinkti pačius tinkamiausius variantus.

Populiariausi šildymo įrangos tipai

Nusprendę įsigyti šildymo įrangą, pirmiausiai turėsite susipažinti su skirtingais jos tipais. Dažniausiai yra sutinkami tokie variantai:

·        Pagrindinė šildymo įranga. Pagrindiniu šildymo šaltiniu dažniausiai tampa šildymo katilai, kurie gali naudoti skirtingus kuro šaltinius. Tais atvejais, kai yra galimybė pasiekti gamtines dujas, mėgstami dujiniai katilai, kurie vertinami dėl patogaus naudojimo ir itin paprastos priežiūros. Kitu atveju reikės rinktis granulėmis arba kitu kietu kuru namus šildančius prietaisus: jie taip pat yra ekonomiški ir efektyvūs, tačiau juos reikia dažniau papildyti ir reguliariai prižiūrėti. Pagrindiniam šildymui taip pat gali būti naudojami židiniai arba krosnelės – kai kurios iš jų netgi gali pasiūlyti integruotą viryklę.

·        Šildytuvai. Tai – pakankamai lengvai perkeliami įrenginiai, kuriuos galima naudoti kaip papildomą šilumos šaltinį laukiant šildymo sezono pradžios ar jam pasibaigus per anksti. Kai kuriuos iš jų galima pritaikyti ir balkone ar terasoje. Šildytuvai taip pat gali būti įvairiausių tipų. Patys paprasčiausi yra ventiliatoriniai, dėl savo efektyvumo ir plataus pritaikymo giriami infraraudonųjų spindulių, o lauko erdvių šildymui dažnai pasitelkiami dujiniai ar dyzeliniai. Tačiau galėsite surasti ir daugiau dėmesio vertų variantų.

·        Elektriniai radiatoriai. Tokie prietaisai yra labai panašūs į šildytuvus – skirtumas tas, kad jie atrodo tarsi centrinio šildymo radiatoriai, tačiau iš tiesų yra naudojama elektra. Šiuo atveju būtų galima išskirti tepalinius ir konvekcinius modelius. Pastarieji yra tylūs, pakankamai pigūs ir labai efektyvūs. Tuo tarpu tepalinis radiatorius įšyla ilgiau, tačiau susidariusi šiluma taip pat išsilaiko ilgesnį laikotarpį. Dėl žemesnės paviršiaus temperatūros šie prietaisai laikomi itin saugiais. Tiesa, reikėtų turėti omenyje, kad jie gali sverti šiek tiek daugiau.

Kaip pasirinkti vandens siurblį?

Vandens siurbliai dažniausiai yra naudojami tuomet, kai dėl vienos ar kitos priežasties nėra galimybių šių išteklių gauti iš centrinės sistemos. Renkantis juos, reikėtų atkreipti dėmesį į kelis pagrindinius kriterijus:  

·        Tipas. Turėsite galimybę susipažinti su pačiais įvairiausiais šių įrenginių tipais. Jie yra skirti ne tik vandens tiekimui, bet ir jo valymui, ar,  pavyzdžiui, augalų drėkinimui. Drenažiniai, fekaliniai, vibraciniai, giluminiai, hidroforai – tai tik keletas tokių variantų. Šiuo atveju labai tiksliai turėtumėte išsigryninti, kokias užduotis turės atlikti toks įrenginys.

·        Energijos šaltinis. Labai dažnai vandens siurbliai veikia naudodami elektrą, tačiau reikėtų turėti omenyje, kad galima rasti ir kitų tipų. Pavyzdžiui, tais atvejais, kai reikia didesnės galios, patariama apžiūrėti benzininius modelius. Kiek rečiau sutinkami akumuliatoriniai įrenginiai, tačiau jeigu atitinkamoje vietoje nėra galimybės pasiekti elektros lizdo, galima apsvarstyti ir tokį variantą.

·        Pagrindinės charakteristikos. Renkantis vandens siurblį, reikėtų atkreipti dėmesį į tokius parametrus kaip galingumas, vandens panardinimo ir iškėlimo galimybės – taip lengviau suprasite, ar atitinkamas modelis tiks būsimiems darbams. Pasidomėkite jų gamintojais, įvertinkite papildomas funkcijas – bet kokia informacija gali būti naudinga priimant galutinį sprendimą. El. parduotuvėje Pigu.lt vandens siurbliai pasižymi plačiu asortimentu: čia lengvai surasite sau tinkamą.

Atkreipę dėmesį į šiuos patarimus, turėtumėte pakankamai lengvai nuspręsite, kuris vandens siurblys ir šildymo įrenginys geriausiai tiks Jūsų situacijai. Pasirinkimo įvairovės tikrai netrūksta – svarbu kuo tiksliau žinoti, kokios galimybės ir funkcijos Jums yra reikalingos.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *