Nuo priklausomybių Sibire pacientai gydomi smūgiais lazda per užpakalį

Gydymo procesas

Gydymo procesas

Medikai iš Sibiro atrado naują, tačiau skausmingą būdą kovoti su priklausomybėmis narkotikams, alkoholiui ir seksui. Savo pacientus jie baudžia fizinėmis bausmėmis – mušdami per užpakalius su lazdomis arba botagais.

„Mes mušame pacientus per sėdmenis tik dėl medicininių priežasčių, tai nėra kažkokia sadomazochistinė veikla“ – kalbėjo priklausomybės nuo narkotikų klinikos profesorė Marina Chukhrova. Profesorės manymu, priklausomybės išsivysto dėl endorfinų trūkumo organizme, kurie kartais dar vadinami „laimės hormonais“. Tad mušimas naudojamas, kad smegenys būtų stimuliuojamos ir paleistų endorfinus į kūną.

Darydami reportažą Sibiro dienraščio žurnalistai turėjo progą savo akimis pamatyti porą mušimo seansų. Jauna mergina vardu Nataša buvo įtraukta į narkotikų liūną savo draugo, kuris vėliau dėl šio įpročio mirė. Norėdama atsikratyti priklausomybės kreipėsi į medikus, dabar ji teigia, kad šie išgelbėjo ją. Mergina per vieną seansą sulaukia 60 smūgių botagu. „Su kiekvienu smūgiu aš rėkiu ir stipriai įsikabinu į medicininį stalą. Tai geliantis skausmas, tikra agonija. Tačiau po kiekvieno seanso aš matau, kad tai veikia. Skausmas padeda man suprasti, kad aš save iš lėto žudžiau“ – pasakojo Nataša.

Tuo tarpu 41-erių Jurijus buvo taip sugniuždytas nepatinkančio darbo, kad tapo alkoholiku. Alkoholikams šioje klinikoje per seansą taikoma nuo 30 iki 60 smūgių. „Pirmasis smūgis buvo nemalonus, aš šaukiau lyg girtas jūreivis. Tačiau kažkaip ištvėriau visus 30 smūgių. Kitą rytą atsikėliau su skaudamu užpakaliu, tačiau nejutau visiškai jokio poreikio ieškoti dar vieno butelio degtinės. Paskutinis butelis šaldytuve stovi jau metus“ – teigė Jurijus.

Į šią Sibiro kliniką vežami priklausomybių kamuojami pacientai iš visos Rusijos. Klinikos vadovai teigia, kad po publikacijų žiniasklaidoje apie naują gydymą užklausų jie susilaukia net iš JAV.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai