Japonijos miestas nesėkmingai kovoja su žmonėmis, miegančius tiesiog vidury gatvių

Japonijos provincijos Okinavos pareigūnai jau ne pirmi metai nesėkmingai kovoja su keistu reiškiniu, būdingu šiam miestui. Jis netgi gavo savo pavadinimą – „rojo-ne“, kuris verčiamas kaip „miegantis ant kelio“.

Įsivaizduokite, kad naktį važiuojate keliu ir netikėtai vidury jo pastebite ramiausiai sau miegantį žmogų. Arba dar blogiau – jo nepastebite ir naktis baigiasi tragedija. Vien 2019 metais Okinavos pareigūnai vyko į daugiau nei 7000 iškvietimų dėl vidury gatvių miegančių žmonių. Ir kiekvienais metais tokių iškvietimų Okinavoje vis daugėja.

Deja, bet ne visais atvejais pareigūnai laiku užkerta kelią nelaimei. Pernai buvo sužalota 16 tokių „miegalių“, o trys iš jų žuvo.

Vietinės policijos vadas Tadataka Miyazawa teigia, kad iki atvykdamas dirbti į Okinavą apie „rojo-ne“ reiškinį nė nebuvo girdėjęs, o dabar jam kasdien tenka stebėti, kaip jo pavaldiniai žadina vidury kelio lyg namuose miegančius žmones.

Taigi, kas sukelia šį reiškinį? Pagrindinė to priežastis – alkoholis. Miestelio žmonės dienomis sunkiai dirba, tad vakarais dažnai pervertina savo galimybes ir namų nebepasiekia. Prie to prisideda ir šiltas klimatas. Kadangi čia vyrauja vasariški orai, kartais net ir naktį prigulti ant vėsaus asfalto yra tikra atgaiva.

Anot vietinės žiniasklaidos, kai kurie net ir blaivūs žmonės mėgsta atsivėsinti tiesiog gulėdami ant vėsios žemės ir pasidėdami rankinę po galva. Kartais pasitaiko net ir tokių atvejų, kai pasijutę lyg namie miegaliai miega vidury gatvės šalia pasidėję savo drabužius.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *