Pasaulio pabaigos laikrodis per visą istoriją dar niekada nebuvo taip arti vidurnakčio

1947 metais Alberto Einšteino sukurtas, o dabar „Bulletin of the Atomic Scientists“ organizacijos, vienijančios geriausius atominės energetikos mokslininkus, prižiūrimas pasaulio pabaigos laikrodis pirmą kartą po Rusijos invazijos į Ukrainą buvo atnaujintas. Ir laikrodis nerodo nieko gero – jis dar niekada nebuvo taip arti vidurnakčio, kuris simbolizuoja pasaulio pabaigą.

2021-aisiais ir 2022-aisiais laikas šiame laikrodyje pakoreguotas nebuvo, o štai 2020-aisiais jis dar rodė 100 sekundžių iki vidurnakčio. Pagrindiniai dalykai, į kuriuos atsižvelgiama koreguojant laiką – klimato kaita ir atominio karo grėsmė. 1991-aisiais, kai JAV prezidentas Džordžas H.W. Bušas ir Rusijos prezidentas Michailas Gorbačiovas sutarė drąstiškai sumažinti savo atominių bombų arsenalą, laikrodis iki vidurnakčio rodė likusias net 17 minučių.

Pirmą kartą istorijoje, skelbiant apie laikrodžio rodomo laiko atnaujinimą, mokslininkai į pasaulį kreipėsi ne vien anglų kalba, bet ir rusų bei ukrainiečių kalbomis. Jie tikisi, kad žinia, kurią bandoma ištransliuoti, pasieks kaip įmanoma daugiau žmonių karo alinamoje Ukrainoje bei jį sukėlusioje Rusijoje.

Taip pat skaitykite:

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *