Aukštoji mokykla jau pusantrų metų negali išjungti apšvietimo visoje mokykloje

Masačiusetso (JAV) aukštoji mokykla susidūrė su problema, kurios nuo 2021 metų liepos nesugeba išspręsti net protingiausi jos profesoriai. Mokykloje ištisą parą dega visos šviesos ir niekas negali jų išjungti. Ir taip jau pusantrų metų.

Problema kilo, kai sustreikavo mokyklos apšvietimą reguliuojanti išmanioji sistema. Šioji buvo įdiegta prieš dešimtmetį ir ne vienerius metus kuo puikiausiai veikė bei padėjo mokyklai sutaupyti nemažai mokesčių mokėtų pinigų. Tačiau prieš pusantrų metu ji tiesiog įjungė visas 7000 lempučių mokykloje ir nebeišjungė.

Bėda ta, kad apšvietimo sistemą diegusi kompanija nepaliko jokių rankinių jungiklių, kuriais būtų galima reguliuoti apšvietimą. Viskas reguliuojama vienetine programine įranga, kuri įdiegta mokyklos serveriuose. Žinoma, mokykla iškart bandė susisiekti su išmaniuosius apšvietimo sprendimus jiems diegusia kompanija, tačiau paaiškėjo, kad per tą laiką ji pakeitė ne vieną savininką, pasikeitė visi joje dirbę žmonės, o prieigos prie įdiegtos programinės įrangos neturi absoliučiai niekas. Tad, mokyklos vadovybė tapo savo pačių mokyklos įkaitais.

Vienintelė išeitis – keisti serverius ir diegti naują programinę įrangą. Ir tai padaryti jau buvo planuojama 2022-ųjų pradžioje, tačiau paaiškėjo kitas dalykas – reikalingos detalės yra tik Kinijoje, o šioji dėl Covid-19 pandemijos yra sparčiai sumažinusi gamybos apimtis. Ir nors detales buvo žadėta pristatyti dar 2022 metų pradžioje, iki šios dienos mokykla nieko nėra gavusi, tad visas pastatas dieną naktį ir toliau švyti su tūkstančiais įjungtų lempučių.

Mokyklos personalas, žinoma, ėmėsi tam tikrų veiksmų ir visur, kur tik nebuvo poreikio, išsuko lemputes. Tačiau tai, be abejo, tik lašas jūroje. Pagal naujausias mokyklos turimas žinias, sistema turėtų būti atnaujinta sekantį mėnesį. Žinoma, dabar pagrindinis mokyklos reikalavimas – kad egzistuotų ir rankinis apšvietimo valdymas.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai