Aukštoji mokykla jau pusantrų metų negali išjungti apšvietimo visoje mokykloje

Masačiusetso (JAV) aukštoji mokykla susidūrė su problema, kurios nuo 2021 metų liepos nesugeba išspręsti net protingiausi jos profesoriai. Mokykloje ištisą parą dega visos šviesos ir niekas negali jų išjungti. Ir taip jau pusantrų metų.

Problema kilo, kai sustreikavo mokyklos apšvietimą reguliuojanti išmanioji sistema. Šioji buvo įdiegta prieš dešimtmetį ir ne vienerius metus kuo puikiausiai veikė bei padėjo mokyklai sutaupyti nemažai mokesčių mokėtų pinigų. Tačiau prieš pusantrų metu ji tiesiog įjungė visas 7000 lempučių mokykloje ir nebeišjungė.

Bėda ta, kad apšvietimo sistemą diegusi kompanija nepaliko jokių rankinių jungiklių, kuriais būtų galima reguliuoti apšvietimą. Viskas reguliuojama vienetine programine įranga, kuri įdiegta mokyklos serveriuose. Žinoma, mokykla iškart bandė susisiekti su išmaniuosius apšvietimo sprendimus jiems diegusia kompanija, tačiau paaiškėjo, kad per tą laiką ji pakeitė ne vieną savininką, pasikeitė visi joje dirbę žmonės, o prieigos prie įdiegtos programinės įrangos neturi absoliučiai niekas. Tad, mokyklos vadovybė tapo savo pačių mokyklos įkaitais.

Vienintelė išeitis – keisti serverius ir diegti naują programinę įrangą. Ir tai padaryti jau buvo planuojama 2022-ųjų pradžioje, tačiau paaiškėjo kitas dalykas – reikalingos detalės yra tik Kinijoje, o šioji dėl Covid-19 pandemijos yra sparčiai sumažinusi gamybos apimtis. Ir nors detales buvo žadėta pristatyti dar 2022 metų pradžioje, iki šios dienos mokykla nieko nėra gavusi, tad visas pastatas dieną naktį ir toliau švyti su tūkstančiais įjungtų lempučių.

Mokyklos personalas, žinoma, ėmėsi tam tikrų veiksmų ir visur, kur tik nebuvo poreikio, išsuko lemputes. Tačiau tai, be abejo, tik lašas jūroje. Pagal naujausias mokyklos turimas žinias, sistema turėtų būti atnaujinta sekantį mėnesį. Žinoma, dabar pagrindinis mokyklos reikalavimas – kad egzistuotų ir rankinis apšvietimo valdymas.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *