Kokias pasaulio pabaigas prognozuoja didieji pasaulio protai?

Pasaulio pabaiga

Dangų stebintys mokslininkai beveik vienbalsiai sutinka, kad jei žvaigždė WR 104 sprogtų ir taptų supernova, kas beje yra labai tikėtina, žemės link pasklistų gama spindulių banga, kuri sunaikintų ozono sluoksnį ir visą žemėje esančią gyvybę.

Geologijos mokslininkai turi savo pasaulio pabaigos versiją. Anot jų žemėje per ateinančius kelis milijonus metų gali susidaryti supervulkanas, kuris išsiveržęs iš žemės gelmių išvaduotų apie 3,2 tūkst. kubinių kilometrų karštos lavos. Vaizdas būtų panašus į maždaug prieš 75 tūkst. metų buvusią vulkaninę žiemą, kuri truko šešerius metus, per kuriuos viskas skendo pelenuose.

Žymus matematikas, fizikas ir filosofas Izaokas Niutonas laisvalaikiu studijavo Bibliją ir tikėjo, kad 2060 žemę sunaikins joje vykstantys apokaliptiniai karai. Tiesa, jis tikėjo, kad po kurio laiko gyvybę žemėje vėl atkurs Dievas.

Dar būdamas gyvas Styvenas Hawkingas kaip vieną didžiausių grėsmių įžvelgė robotizaciją ir dirbtinį intelektą. Jo manymu, jei tik dirbtinis intelektas išmoktų save dauginti, žmonijai būtų galas.

Masačiusetso Technologijos Universiteto mokslininkai 1973-aisiais sukūrė kompiuterinę programą „World One“, kuri remdamasi populiacijos augimo prognozėmis, tarša ir kitais kriterijais, turėjo apskaičiuoti kada įvyks pasaulio pabaiga. Kompiuterio prognozė buvo nieko gero nežadanti. Pasaulio pabaiga numatyta 2040-aisiais, o 2020-aisiais viskas turėtų pradėti sparčiai blogėti.

Saulė nuolat karštėja ir su laiku jos karštis taps nebepakeliamu. Tačiau mums dėl to neverta nerimauti, nes gyvybė dėl to žemėje gali išnykti nebent tik per artimiausius 500 mln. metų.

Bill Gates yra įspėjęs žmoniją, kad nauja pandemija tyko už kampo ir jei mes jai nepasiruošime, sekantis masinis virusas per pusę metų gali pražudyti 30 mln. žmonių visame pasaulyje. Ir tai tik pradžia.

Pasak Oksfordo universiteto profesoriaus Nicko Bostromo, tereikėtų vieno kilometro skersmens asteroido, kad šis atsitrenkęs į žemę sunaikintų visus žmones. Pasak jo, tokio dydžio asteroidas į žemę trenkiasi kartą per 500 tūkst. metų.

Styvenas Hawkingas taip pat įspėjo, kad žmonija gali prisižaisti kurdama įvairias genų mutacijas. Superžmonės, kurie taptų nesuainikinami, galėtų turėti supervaikus ir taip paprasti žmonės galiausiai būtų visiškai sunaikinti.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *