Kokias pasaulio pabaigas prognozuoja didieji pasaulio protai?

Pasaulio pabaiga

Dangų stebintys mokslininkai beveik vienbalsiai sutinka, kad jei žvaigždė WR 104 sprogtų ir taptų supernova, kas beje yra labai tikėtina, žemės link pasklistų gama spindulių banga, kuri sunaikintų ozono sluoksnį ir visą žemėje esančią gyvybę.

Geologijos mokslininkai turi savo pasaulio pabaigos versiją. Anot jų žemėje per ateinančius kelis milijonus metų gali susidaryti supervulkanas, kuris išsiveržęs iš žemės gelmių išvaduotų apie 3,2 tūkst. kubinių kilometrų karštos lavos. Vaizdas būtų panašus į maždaug prieš 75 tūkst. metų buvusią vulkaninę žiemą, kuri truko šešerius metus, per kuriuos viskas skendo pelenuose.

Žymus matematikas, fizikas ir filosofas Izaokas Niutonas laisvalaikiu studijavo Bibliją ir tikėjo, kad 2060 žemę sunaikins joje vykstantys apokaliptiniai karai. Tiesa, jis tikėjo, kad po kurio laiko gyvybę žemėje vėl atkurs Dievas.

Dar būdamas gyvas Styvenas Hawkingas kaip vieną didžiausių grėsmių įžvelgė robotizaciją ir dirbtinį intelektą. Jo manymu, jei tik dirbtinis intelektas išmoktų save dauginti, žmonijai būtų galas.

Masačiusetso Technologijos Universiteto mokslininkai 1973-aisiais sukūrė kompiuterinę programą „World One“, kuri remdamasi populiacijos augimo prognozėmis, tarša ir kitais kriterijais, turėjo apskaičiuoti kada įvyks pasaulio pabaiga. Kompiuterio prognozė buvo nieko gero nežadanti. Pasaulio pabaiga numatyta 2040-aisiais, o 2020-aisiais viskas turėtų pradėti sparčiai blogėti.

Saulė nuolat karštėja ir su laiku jos karštis taps nebepakeliamu. Tačiau mums dėl to neverta nerimauti, nes gyvybė dėl to žemėje gali išnykti nebent tik per artimiausius 500 mln. metų.

Bill Gates yra įspėjęs žmoniją, kad nauja pandemija tyko už kampo ir jei mes jai nepasiruošime, sekantis masinis virusas per pusę metų gali pražudyti 30 mln. žmonių visame pasaulyje. Ir tai tik pradžia.

Pasak Oksfordo universiteto profesoriaus Nicko Bostromo, tereikėtų vieno kilometro skersmens asteroido, kad šis atsitrenkęs į žemę sunaikintų visus žmones. Pasak jo, tokio dydžio asteroidas į žemę trenkiasi kartą per 500 tūkst. metų.

Styvenas Hawkingas taip pat įspėjo, kad žmonija gali prisižaisti kurdama įvairias genų mutacijas. Superžmonės, kurie taptų nesuainikinami, galėtų turėti supervaikus ir taip paprasti žmonės galiausiai būtų visiškai sunaikinti.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai