Kodėl Neilo Armstrongo batų padai nesutampa su pėdsakais ant mėnulio paviršiaus?

Kadangi yra daugybė skirtingų teorijų, kad amerikiečiai iš tiesų neišsilaipino mėnulyje, žmonės karts nuo karto atkapsto naujų detalių, kurios kelia klausimų. Viena iš jų – kodėl kosmonautikos muziejuje eksponuojamų Apollo 11 misijos narių batų padai nesutampa su pėdsakais, kurie palikti ant mėnulio paviršiaus?

Misijos metu astronautų komanda dėvėjo Apollo/Skylab A7L kostiumus, kurių padai yra lygūs.

Tačiau erdvėlaivyje buvo ir daugiau aksesuarų, kuriuos astronautai kartais naudojo. Vienas iš jų – specialūs antpadžiai, kurie turėjo apsaugoti astronautų kojas nuo aštrių uolienų.

Teisingumo dėlei reikėtų paminėti, kad garsiojoje nuotraukoje užfiksuotas pėdsakas ant mėnulio paviršiaus iš tiesų yra ne Neilo Armstrongo, o Bazo Aldrino.

Tokius pėdsakus galima pamatyti ir kitose mėnulyje darytose nuotraukose. Jie ten turėtų išlikti dar milijonus metų, mat mėnulyje nėra vėjo, kuris galėtų juos sunaikinti.

Visgi kyla klausimas – kodėl muziejuje neeksponuojami tie antpadžiai? Ogi todėl, kad kildama nuo mėnulio paviršiaus astronautų komanda ten paliko per 100 skirtingų įrankių, tarp kurių buvo ir antpadžiai, kad nereikėtų kartu su savimi kelti papildomo balasto.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *