Greitai bus uždrausta vairuoti automobilius

vairavimas

Žmonėms vairuoti automobilius bus uždrausta 2030-aisiais. Tokią išvada paskelbė mokslininkų grupė, išanalizavusi pastarojo laikotarpio vairuotojų įpročius, statistiką ir technologijų vystymo spartą.

Vairuoti žmonėms turėtų būti uždrausta, nes automobilis mūsų rankose – mirtinas ginklas. Kasmet visame pasaulyje neatsargūs vairuotojai pražudo 1,2 milijono žmonių. Automobilių gamintojai diegia pažangiausias saugumo priemones, tačiau negali susidoroti su dažniausia avarijų priežastimi – žmogiškuoju faktoriumi.

Kaip pavyzdį paimkime „Google“ autonominį automobilį, kuris gali važiuoti be vairuotojo pagalbos. „Google“ automobiliai per bandymus keliuose nuvažiavo jau pusantro milijono kilometrų lyjant lietui, sningant ir esant kitoms ekstremalioms situacijoms, tačiau nesukėlė nė vienos avarijos. Visos 11 avarijų, kuriose sudalyvavo „Google“ automobiliai, įvyko dėl kitų vairuotojų kaltės. Pasak statistikos, net 94% visų avarijų įvyksta dėl žmogiškojo faktoriaus.

Panašu, kad kuo pažangesni automobiliai tampa, tuo neatsakingesni vairuotojai sėda už jų vairo. Jungtinėse Amerikos Valstijose vairuotojai, rašantys trumpąsias žinutes, sukelia 6 kartus daugiau avarijų, nei apsvaigę nuo alkoholio. Be to, priešingai nei robotams, žmonėms reikia pailsėti. O autonominiai automobiliai nevairuoja apsvaigę, nesiblaško rašydami žinutes ir nevažiuoja pusiau miegodami. Šie automobiliai yra prifarširuoti kamerų, sensorių ir įvairiausių saugumo priemonių. Kone vienintelė priežastis, kodėl „Google“ autonominiai automobiliai dar nevažinėja visose pasaulio gatvėse yra ta, kad jie per daug atsargūs. Kartais net pamatę didesnį popieriaus lapą ant kelio jie verčiau sustoja, nei važiuoja per jį.

Jei visame pasaulyje žmonių vairuojamus automobilius pakeistų robotų valdomos transporto priemonės, incidentus keliuose galima būtų visai pamiršti. Automobiliai judėtų vienas nuo kito saugiu ir nekintančiu atstumu, užsidegus žaliam šviesoforo signalui visi prie sankryžos laukiantys automobiliai galėtų sinchroniškai pajudėti vienu metu, taip ne tik sumažėtų kamščiai (nes padidėtų pro šviesoforus vienu kartu pravažiuojančių automobilių srautas), bet ir gamtos tarša bei sutrumpėtų kelionės laikas.

Didžiosios Britanijos vyriausybė jau svarsto iš kur paimti 50 milijonų svarų sterlingų, kad šalies keliai bei įstatymai būtų sutvarkyti taip, jog visa Britanija tapti viena didele autonominių automobilių bandymų trasa. Ir tik laiko klausimas kada automobilio vairavimas liks tik pramoga, kuria galima užsiimti lenktynių trasoje.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

2 komentarai

  1. nerka parašė:

    Apie tai kad automobiliu neis vairuoti patiems jau buvo rasoma pries 50 metu.Taip kad dar tiek pat ir galim laukt,ir paskui dar 50 ar 100 metu.Lygiu keliu gali pakeisti zmogu.bet zmones gyvena ne tik palei greitkelius.Yra misku,zvyruotu keliu ir is viso bekeles ar dirvonai kuriuos reikes pravaziuoti.As jau nesneku apie sunkuji transporta kur jau net ir mokslininkai pripazysta jog visiskai neimanoma butu taip kad sunkiasvoris automobilis pats pasikrautu,nuvaziuotu ir nusikrautu ir vaziuotu toliau be jokio zmogaus pagalbos.Jei kas sako daugiau,tai tik mitas ir legendos.Taip kad is tokiu auto bus mazai naudos.

  2. ERG vožtuvas parašė:

    tikrai norėčiau pamatyti, kaip uždraudžia vairuoti auto 😀 vairuosim ir dar kaip, automanai sukils ir nieko čia nebus. patogiausias būdas persikelti iš vienos į kitą, ir plius dar malonumas… dievinu taisyti automobilius taip pat, kaip ir juos vairuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai