14-metis atrodo kaip senukas, nes sensta 8 kartus greičiau nei kiti

senas-vaikas

14-metis Nihal Bitla iš Indijos gyvena vaikams įprastą gyvenimą, tačiau jis turi vieną bėda – vaikas atrodo tarsi būtų pensininkas. Nihal serga itin reta liga – Progerija arba Hačinsono–Gilfordo sindromu, dėl to jis sensta 8 kartus greičiau nei visi kiti, tačiau jo protas vystosi normaliu tempu.

senas-vaikas2

Pirmieji Nihal ligos simptomai pasireiškė, kai jam buvo vos 18 mėnesių. Tėvai tuomet pastebėjo keistas dėmes ant kūdikio odos, vėliau jam ėmė slinkti plaukai ir raukšlėtis oda. Kai vaikui buvo penkeri, tėvai kreipėsi į gydytojus, tačiau šie neturėjo jokio priešnuodžio, Nihal tiesiog akyse virto senuku. Dabar 14-metis sveria vos 12,5 kilogramo ir yra 120 centimetrų ūgio. Nors jo protiniai gabumai nei kiek nesiskiria nuo bendraamžių, jis negali lankyti mokyklos dėl nuolatinių kitų vaikų užgauliojimų.

senas-vaikas3

Šiuo metu vaikui taikoma panaši terapija kaip vėžiu sergantiems žmonėms. Tikimasi, kad tai padės pristabdyti senėjimo procesą. Tačiau, kad ir kaip bebūtų, medikai pripažįsta, kad sugrąžinti Nihal į normalų gyvenimą jau nebepavyks. Dabar vaikas pildo savo norų sąrašą, į kurį įtraukė tokius dalykus kaip pasimatymą su „Honda ASIMO“ robotu ar apsilankymą Disneilende. Jo tėvas, Srinivas, savo ruožtu tikisi spėti įgyvendini kuo daugiau sūnaus troškimų.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *