Kuo žieminės padangos skiriasi nuo vasarinių?

Visi vairuotojai puikiai žino, kad du kartus per metus reikia pakeisti automobilio padangas. Nors nepaklusti šioms taisyklėms nesiryžtame, vis dar atsiranda manančių, kad šis reikalavimas yra perteklinis. Tačiau jei iš arčiau susipažinsite su šių ratų apavų skirtumais, netruksite įsitikinti, jog saugiausia yra važiuoti su atitinkamam sezonui pritaikytomis padangomis. Šį kartą aptarsime esminius jų skirtumus. 

Protektorius

Pagrindinius skirtumus galime pastebėti pažvelgę į protektorių. Žiemai skirtuose gaminiuose jis yra įmantresnis: kartais sutinkamas kryptinis, o dar dažniau – asimetrinis raštas. Jis turi daugiau, tačiau smulkesnių griovelių, kurie užtikrina geresnį sukibimą ir sąveiką su suvažinėtu sniegu. Lyginant su vasarinėmis, tokių įpjovų, dar vadinamų „lamelėmis“, kiekis skiriasi net keliais kartais. Tuo tarpu platūs centriniai grioveliai, dar vadinami žiediniais, padeda greičiau pašalinti vandenį ir purvą – tai ypač aktualu važiuojant apsnigtais keliais. Be to, žieminių padangų protektoriaus gylis yra didesnis: pagal reikalavimus, šaltuoju sezonu jis turi būti ne mažesnis nei 3 mm, kai tuo tarpu šiltajam periodui pakanka 1,6 mm.

Gumos mišinys

Žieminiams ratų apavams naudojama minkštesnė ir elastingesnė guma. Vasaros karščių metu jie nebus labai efektyvūs, tačiau kai temperatūra bus žemesnė nei 7 laipsniai, išryškės pagrindiniai privalumai. Toks gumos mišinys nesukietės, todėl transporto priemonė geriau sukibs su slidžia, šalta ar apsnigta kelio danga – būtent tokiais keliais ir tenka važinėti šaltuoju sezonu. Tuo tarpu vasarinių padangų guma nukritus temperatūrai pradeda kietėti – dėl to tokie gaminiai labiau tinka geresniems orams. Jie taip pat gali užtikrinti ir stabilumą, ir manevringumą, tačiau tik iki tol, kol orai pernelyg neatvėsta.

Stabdymo laikas

Kuo didesnis yra protektoriaus gylis, tuo trumpesnis yra automobilio stabdymo atstumas. Kaip jau išsiaiškinome, žieminiai ratų apavai gali pasiūlyti geresnius parametrus, tad dažniausiai jų stabdymo laikas yra trumpesnis. Šį privalumą įvertinsite ne tik tuomet, kai važiuosite apsnigtais keliais, bet ir tuo atveju, kai reikės stabdyti ant šlapios dangos. Šaltuoju sezonu vyrauja permainingi orai, tačiau įsigiję tinkamus gaminius, būsite pasiruošę įvairioms situacijoms.

Triukšmingumas

Niekam ne paslaptis, kad besiliesdamos prie kelio dangos, visos padangos kelia triukšmą. Tačiau naudojant tinkamus gaminius, jį galima sumažinti. Šaltuoju sezonu dėl kietėjančios dangos vasariniai ratų apavai pradeda skleisti didesnį triukšmą, o kadangi žieminiai išlieka elastingi, jų triukšmingumas nepakinta. Tiesa, reikėtų atkreipti dėmesį, kad kiekvienos padangos gali pasiūlyti skirtingą triukšmo lygį – jei vertinate komfortą, turėtumėte atsižvelgti ir į šį rodiklį.

Kiti technologiniai sprendimai

Nesuklysime pasakydami, kad padangų rinka yra pakankamai konkurencinga, todėl gamintojai nuolat ieško naujų būdų, kaip dar labiau patobulinti šiuos gaminius. Pasitelkdami naujausias technologijas, jie užtikrina dar geresnes jų charakteristikas, kurios labiausiai atsiskleidžia atitinkamais sezonais. Pavyzdžiui, žymi kompanija „Triangle“ nuolat atlieka bandymus ir mokslinius tyrimus, jog užtikrintų dar geresnį šių gaminių sukibimą su sniegu ir ledu, tokiu būdu garantuodama dar saugesnes keliones. Be to, tokioms padangoms neprireikia didelių investicijų – tuo įsitikinsite spustelėję čia. Tačiau kitos kompanijos šiems gamintojams tikrai nenusileidžia. Žinoma, vasarinėms padangoms taip pat yra pritaikomos atitinkamos technologijos, tačiau kadangi kelio sąlygos ženkliai skiriasi, yra priimami visiškai kitokie gamybiniai sprendimai.

Visi šie skirtumai puikiai atskleidžia pagrindines žieminių ir vasarinių padangų ypatybes, kurios geriausiai atsiskleidžia atitinkamais sezonais – jei norite mėgautis saugiomis ir komfortiškomis kelionėmis, turėtumėte paisyti šių reikalavimų. El. parduotuvėje Pigu.lt žieminės padangos parduodamos gera kaina – nepamirškite jomis pasirūpinti iki lapkričio 10 dienos.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *