Kuo žieminės padangos skiriasi nuo vasarinių?

Visi vairuotojai puikiai žino, kad du kartus per metus reikia pakeisti automobilio padangas. Nors nepaklusti šioms taisyklėms nesiryžtame, vis dar atsiranda manančių, kad šis reikalavimas yra perteklinis. Tačiau jei iš arčiau susipažinsite su šių ratų apavų skirtumais, netruksite įsitikinti, jog saugiausia yra važiuoti su atitinkamam sezonui pritaikytomis padangomis. Šį kartą aptarsime esminius jų skirtumus. 

Protektorius

Pagrindinius skirtumus galime pastebėti pažvelgę į protektorių. Žiemai skirtuose gaminiuose jis yra įmantresnis: kartais sutinkamas kryptinis, o dar dažniau – asimetrinis raštas. Jis turi daugiau, tačiau smulkesnių griovelių, kurie užtikrina geresnį sukibimą ir sąveiką su suvažinėtu sniegu. Lyginant su vasarinėmis, tokių įpjovų, dar vadinamų „lamelėmis“, kiekis skiriasi net keliais kartais. Tuo tarpu platūs centriniai grioveliai, dar vadinami žiediniais, padeda greičiau pašalinti vandenį ir purvą – tai ypač aktualu važiuojant apsnigtais keliais. Be to, žieminių padangų protektoriaus gylis yra didesnis: pagal reikalavimus, šaltuoju sezonu jis turi būti ne mažesnis nei 3 mm, kai tuo tarpu šiltajam periodui pakanka 1,6 mm.

Gumos mišinys

Žieminiams ratų apavams naudojama minkštesnė ir elastingesnė guma. Vasaros karščių metu jie nebus labai efektyvūs, tačiau kai temperatūra bus žemesnė nei 7 laipsniai, išryškės pagrindiniai privalumai. Toks gumos mišinys nesukietės, todėl transporto priemonė geriau sukibs su slidžia, šalta ar apsnigta kelio danga – būtent tokiais keliais ir tenka važinėti šaltuoju sezonu. Tuo tarpu vasarinių padangų guma nukritus temperatūrai pradeda kietėti – dėl to tokie gaminiai labiau tinka geresniems orams. Jie taip pat gali užtikrinti ir stabilumą, ir manevringumą, tačiau tik iki tol, kol orai pernelyg neatvėsta.

Stabdymo laikas

Kuo didesnis yra protektoriaus gylis, tuo trumpesnis yra automobilio stabdymo atstumas. Kaip jau išsiaiškinome, žieminiai ratų apavai gali pasiūlyti geresnius parametrus, tad dažniausiai jų stabdymo laikas yra trumpesnis. Šį privalumą įvertinsite ne tik tuomet, kai važiuosite apsnigtais keliais, bet ir tuo atveju, kai reikės stabdyti ant šlapios dangos. Šaltuoju sezonu vyrauja permainingi orai, tačiau įsigiję tinkamus gaminius, būsite pasiruošę įvairioms situacijoms.

Triukšmingumas

Niekam ne paslaptis, kad besiliesdamos prie kelio dangos, visos padangos kelia triukšmą. Tačiau naudojant tinkamus gaminius, jį galima sumažinti. Šaltuoju sezonu dėl kietėjančios dangos vasariniai ratų apavai pradeda skleisti didesnį triukšmą, o kadangi žieminiai išlieka elastingi, jų triukšmingumas nepakinta. Tiesa, reikėtų atkreipti dėmesį, kad kiekvienos padangos gali pasiūlyti skirtingą triukšmo lygį – jei vertinate komfortą, turėtumėte atsižvelgti ir į šį rodiklį.

Kiti technologiniai sprendimai

Nesuklysime pasakydami, kad padangų rinka yra pakankamai konkurencinga, todėl gamintojai nuolat ieško naujų būdų, kaip dar labiau patobulinti šiuos gaminius. Pasitelkdami naujausias technologijas, jie užtikrina dar geresnes jų charakteristikas, kurios labiausiai atsiskleidžia atitinkamais sezonais. Pavyzdžiui, žymi kompanija „Triangle“ nuolat atlieka bandymus ir mokslinius tyrimus, jog užtikrintų dar geresnį šių gaminių sukibimą su sniegu ir ledu, tokiu būdu garantuodama dar saugesnes keliones. Be to, tokioms padangoms neprireikia didelių investicijų – tuo įsitikinsite spustelėję čia. Tačiau kitos kompanijos šiems gamintojams tikrai nenusileidžia. Žinoma, vasarinėms padangoms taip pat yra pritaikomos atitinkamos technologijos, tačiau kadangi kelio sąlygos ženkliai skiriasi, yra priimami visiškai kitokie gamybiniai sprendimai.

Visi šie skirtumai puikiai atskleidžia pagrindines žieminių ir vasarinių padangų ypatybes, kurios geriausiai atsiskleidžia atitinkamais sezonais – jei norite mėgautis saugiomis ir komfortiškomis kelionėmis, turėtumėte paisyti šių reikalavimų. El. parduotuvėje Pigu.lt žieminės padangos parduodamos gera kaina – nepamirškite jomis pasirūpinti iki lapkričio 10 dienos.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai