Vienai paukščių rūšiai gresia išnykimas, nes patinėliai pamiršo poravimosi dainą

Gelsvasis žvynuotasis medsiurbys šiuo metu yra vienas rečiausiai sutinkamų paukščių pasaulyje. Įprastai Australijoje pastebimam paukščiui gresia išnykimas, nes, kaip pastebėjo mokslininkai, patinėliai pamiršo tikrąją poravimosi dainą, o jų dabar giedama versija visai nežavi patelių.

Manoma, kad šiuo metu iš viso tėra tik 300 gelsvųjų žvynuotųjų medsiurbių. Mokslininkai jau kurį laiką stebi jų populiacijos mažėjimą ir tik visai nesenai atrado galimą to priežastį. Palyginę dabar patinėlių giedamas poravimosi dainas su anksčiau įrašytomis jie pastebėjo, kad dabartinės giesmės visai nebepanašios į ankstesnes. O tai gresia rūšies išnykimu.

Pasak Australijos ornitologų, dabar šie paukščiai stengiasi mėgdžioti visai kitos rūšies paukščių poravimosi giesmes. „Vargšai paukščiai dabar nė neturi galimybės išmokti teisingos giesmės. Jie nesusiduria su kitais savo rūšies paukščiais, mokančiais teisingai giedoti.“, – teigė ornitologas Ross Crates. Pasak jo, tik maždaug 12% išlikusių medsiurbių vis dar moka tikrąją poravimosi giesmę.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *