10 įdomių faktų apie keliones

keliones

Turbūt visi sutiks, jog kelionės yra vienas geriausių būdų praleisti savo laisvalaikį. Dauguma žmonių tiesiog neįsivaizduoja savo atostogų be kelionių, ypač šiais laikais, kai aviabilietai internetu taip lengvai pasiekiami. Juk keliaujant galima atrasti tiek daug nuostabių dalykų apie mus supantį pasaulį. Būtent todėl mūsų komanda sudarė įdomių faktų apie keliones sąrašą. Galbūt jis paskatins ir jus leistis į kelionę?

1. Mokslininkai nustatė, jog keliauti yra sveika. Atostogoms pasirinktos kelionės mažina įvairių širdies ligų riziką bei palengvina depresijos simptomus. Keliavimas taip pat padeda palaikyti bendrą organizmo sveikatą. Tad, kelionės iš tiesų yra vienas nuostabiausių bei maloniausių būdų rūpintis savo sveikata.

2. Keliaujantys žmonės yra laimingesni. Atlikti tyrimai parodė, jog jau po poros dienų, praleistų kelionėje, drastiškai sumažėja streso lygis. Akivaizdu, jog kelionės – geriausias būdas pabėgti nuo streso, kuris labai mums kenkia. Be kita ko, kelionių teikiama laimė taip pat susijusi su išlaidomis. Tiesa, jog kelionėse kartais išleidžiama palyginus nemažai pinigų. Tačiau žmonės, kurie išleidžia savo uždirbtus pinigus kelionėms jaučiasi daug laimingesni nei tie, kurie yra labiau linkę pirkti daiktus.

3. Austrai gali džiaugtis ilgiausiomis atostogomis. Austrijos valdžia savo piliečiams garantuoja 22 apmokamas atostogų dienas. Nuostabu, ar ne? Turėdami tiek daug atostogų, austrai iš tiesų gali mėgautis kelionėmis be sąžinės graužaties.

4. Prancūzija yra labiausiai turistų lankoma šalis pasaulyje. Akivaizdu, jog pasaulyje gyvena itin daug romantiškų keliautojų, kurie renkasi svajingąjį Paryžių. Galima tik įsivaizduoti, kiek meilės prisipažinimų girdėjo šis miestas. Galbūt lėktuvo bilietai į Prancūziją – visai nebloga idėja?

5. Pasaulyje yra vienintelė šalis, kurioje nerasite nei vienos upės. Ši unikali šalis yra Saudo Arabija. Vis dėlto, ją tikrai verta aplankyti – net jeigu joje ir neteka nei viena upė.

6. Tuo tarpu Kanada gali pasigirti iš tiesų įspūdingu vandens telkinių skaičiumi. Kanadoje telkšo daugiau nei trys milijonai ežerų. Tai reiškia, jog Kanadoje yra daugiausiai ežerų visame pasaulyje.

7. Žmonės yra vis labiau linkę užsisakyti keliones internetu. Pavyzdžiui, praėjusiais metais vien tik Jungtinėse Amerikos Valstijose daugiau nei 90 milijonų žmonių užsisakė keliones internetu. Tai įmanoma padaryti visame pasaulyje. Gyvenant Lietuvoje, tereikia užsukti į viena iš tinklapių, tokių kaip greitai.lt ir kelionė bus suplanuota vos per keletą akimirkų. Tokios paslaugos negrįžtamai pakeitė keliautojų įpročius ir padarė keliones dar labiau visiems pasiekiamas.

8. Lėktuvų pilotai visuomet turi valgyti skirtingus patiekalus. Tokia praktika taikoma siekiant apsidrausti nuo apsinuodijimo maistu. Skirtingų patiekalų valgymas užtikrina,  jog net jei vienas iš pilotų sunegaluos – kitas jausis puikiai ir galės būti atsakingu už saugų lėktuvo pilotavimą.

9. Amerikoje yra daugiausiai oro uostų pasaulyje. Nors Amerikos gyventojai sudaro mažiau nei penkis procentus visos pasaulio populiacijos, šioje šalyje rasite neįtikėtinai daug oro uostų. Daugiau nei trečdalis visų pasaulio oro uostų yra JAV. Statistika rodo, jog kiekvieną dieną lėktuvais virš Amerikos skrenda daugiau nei 60 000 žmonių.

10. Psichologijos specialistai vieningai sutaria, jog kelionės yra geriausias būdas pažinti save bei kitus. Tik keliaudamas žmogus gali atrasti pačias įvairiausias savo savybes bei suvokti, kokie iš tikrųjų yra jį supantys žmonės. Tad, jei norite geriau pažinti save ar savo artimą – leiskitės į kelionę. Beje, atliktos apklausos parodė, jog kartu keliaujančios poros itin sustiprina savo ryšį.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

3 komentarai

 1. Birutė parašė:

  10 įdomių faktų apie keliones .
  Visiškai sutinku , kad kelionės praplečia ne tik akiratį , bet leidžia susipažinti su naujais žmonėmis , aplankytų šalių kultūromis ir širdelė dėl to plaka džiugiau . Beto , praturtėdami įspūdžiais , praturtiname ir kitus , sušvelniname savo gyvenamąją erdvę

 2. 1000myliu.lt parašė:

  Sutinku. Kiekviena kelionė duoda peno tiek kultūrine prasme, tiek emocine. Visuomet stengiamės nors kartą per sezoną nukeliauti ir į pažintinę, ir į poilsinę kelionę, o žiemą žinoma slidinėti su visa šeima, nors tiesą sakant pirmieji kartai buvo ganėtinai nedrąsūs.

 3. kompaktiškos parašė:

  Kelionėse yra ypač svarbu kompaktiškos ir talpios kuprinės, į kurias būtų galima sutalpinti kiek įmanoma daugiau svarbių daiktų: drabužių, higienos reikmanų, vaistų ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *