Įdomūs faktai apie Jamaiką

Jamaika yra vienintelė valstybė pasaulyje, kurios vėliavoje nėra raudonos, baltos ar mėlynos spalvos.

Nors tropikų šalyse dažna problema yra gyvatės, Jamaikoje šios problemos nėra. 1872 metais Jamaikoje buvo užveisti mangustiniai su tikslu, kad būtų kontroliuojama graužikų populiacija. Vis dėlto, jie ėmė naikinti ne tik graužikus, bet ir gyvates. Šiai dienai Jamaikoje galima aptikti tik 8 gyvačių rūšis ir nė viena jų nėra nuodinga.

1988 metais Jamaika tapo pirmąją tropikų valstybe, dalyvavusia žiemos Olimpinėse žaidynėse. Tuomet į olimpiadą šalis išsiuntė savo bobslėjaus komandą, apie kurią netgi buvo pastatytas nuotaikingas filmas.

Jamaika buvo pirmoji Karibų regiono valstybė, 1962 metais paskelbusi nepriklausomybę nuo Britanijos. Visgi, tam tikrų britiškų dalykų joje vis dar yra: čia vairuojama kaire kelioe puse, o pati Jamaika yra gausiausia anglakalbių valstybė Karibuose.

Jamaikoje yra daugiausiai romo barų kvadratiniame kilometre. Romas čia yra nacionalinis gėrymas. Čia taip pat gaminamas ir brangiausias romas pasaulyje.

Nors spanguolės Jamaikoje neauga, tačiau jamaikiečiai suvalgo daugiausiai spanguolių pasaulyje (skaičiuojant spanguolių kiekį, tenkantį vienam gyventojui). Importuojamos spanguolės dažnai puikiai dera su jau minėtu vietiniu romu.

Techniškai visa Jamaika yra tiesiog vieno didelio povandeninio kalno viršūnė, išnirusi virš vandens.

Jamaika per savo istoriją buvo labai progresyvi šalis. Jamaikoje elektra ir vanduo iš čiaupo prieinami buvo anksčiau nei JAV. Tai buvo taip pat pirmoji vakarų šalis, turėjusi geležinkelį. Pirmoji britų kolonija, turėjusi paštą.

Nors Jamaika turi savo vyriausybę, kuri priima šaliai svarbius sprendimus, techniškai jos karalius yra Jungtinės Karalystės karalius Karolis III.

Jamaika yra regio muzikos žanro gimtinė. Su šia muzika pasaulį geriausiai supažindino Bob Marley.

Jamaikoje lytiniai santykiai tarp vyrų yra griežtai draudžiami ir už juos baudžiama dešimčia metų kalėjimo. Tačiau santykiai tarp moterų yra pilnai leidžiami.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai