Gotmar Mela – sniego karo indiška versija
Vienas smagiausių lauko žaidimų žiemą yra sniego karas, tačiau valstybėms, kuriose nėra sniego, tenka susigalvoti kitokių žaidimų. Štai pavyzdžiui Indijoje jau trys šimtai metų Pandhurna ir Sawargaon kaimo gyventojai kasmet kariauja per upę vieni į kitus mėtydami akmenis. Gotmar Mela pavadintas ritualas dažnai ne tik palieka daugybę sužeistųjų, bet ir nusineša vis naujų gyvybių.
Gotmar Mela kasmet švenčiama antrąją jauno mėnulio dieną. Žaidimo taisyklės gana paprastos: upės, skiriančios du kaimus, viduryje pastatomas medžio kamienas, o ant jo pakabinama vėliava. Laimi tas kaimas, kuris vėliavą atsineša pas save. Žinoma, to lengvai padaryti neleidžia iš abiejų upės pusių skriejantys didžiuliai akmenys. Nenuostabu, kad kai kuriems šis žaidimas būna paskutiniu gyvenime.
Šis žaidimas dažnai dar vadinamas vienu kruviniausiu ritualu žemėje. Indijos valdžia ne kartą bandė tartis su kaimų gyventojais, kad šie nutrauktu žaidynes ir netgi bandė viską drausti. Tačiau liko nieko nepešę. 2001 ir 2002 metais kaimų gyventojams netgi buvo pasiūlyta vietoje akmenų naudoti guminius kamuoliukus, tačiau toks pasiūlymas susilaukė tik pašaipų. Šį šeštadienį vykusio žaidimo metu sužeisti buvo 329 žmonės, septynių iš jų būklė sunki. Tačiau palyginus su 2008-aisiais, šie metai buvo gana geri, mat tąkart sužeistųjų skaičius siekė 800, o vienas dalyvis mirė.
Pasak legendos, Gotmar Mela žaidimas atsirado po to, kai prieš kelis šimtus metų Pandhurna kaimo valdovas sužinojo apie įstabaus grožio Sawargaon kaimo karaliaus dukrą. Savo parankiniams šis liepė ją pagrobti, tačiau vos kirtus upę juos prisivijo Sawargaon’iečiai ir pradėjo mėtyti akmenimis. Žinoma, užpultiesiems neliko nieko kito, kaip tik atsakyti tuo pačiu.