22 faktai apie kiaules

Kiaulės yra tikros rėksnės, galinčios rėkti net 120 decibelų garsu.

Nuo gimimo vadinami vardais paršeliais išmoksta savo vardą per maždaug dvi savaites.

Kiaulės yra protingi gyvūnai, jos netgi atpažįsta save veidrodyje, o tai sugeba nedaug gyvūnų pasaulio atstovų.

Kiaulės gali maitintis tiek daržovėmis, tiek ir mėsa.

Kiaulės gali bėgti iki 18 km/h greičiu.

Kaip ir drambliai, kiaulės turi itin gerą atminti. Jos sugeba atsiminti tam tikrus įvykius iš savo gyvenimo.

Naminės kiaulės (jei jos auginamos ne skerdienai) gali išgyventi 15-20 metų.

Kiaulės yra socialūs gyvūnai, tad jos bendrauja tarpusavyje ir netgi moka reikšti emocijas.

Kiaulės neturi prakaito liaukų, tad joms tenka ieškoti kitų būdų atsivėsinti. Purvas ir vanduo įprastai yra pagrindiniai metodai tai padaryti.

Kiaulės irgi sapnuoja.

Kiaulės savo protiniais gebėjimais yra panašios į šunis ir jas drąsiai galima dresuoti.

Kinijoje kiaulės siejamos su vyriškumu ir vaisingumu. Jei pora trokšta pastoti, dažnai savo miegamajame jie pasistato kiaulės statulėlę.

Kiaulės yra itin neatsparios kvėpavimo takų ligoms, kadangi jų plaučiai neproporcingai maži lyginant su kūno mase.

Priešingai nusistovėjusiam požiūriui, kiaulės mėgsta švarą ir, turėdamos tam sąlygas, jos niekada nesituština ten, kur miega.

Kiaulės dievina pilvo kasymą.

Miegodamos kiaulės stengiasi susiglausti tarpusavyje, neretai tai daro susiglausdamos nosimis.

Danijoje gyvena daugiau kiaulių nei žmonių.

Ankstyviausieji prezervatyvai buvo gaminami iš avies arba kiaulės žarnų.

Kiaulės orgazmas gali trukti ir pusvalandį.

1386-aisiais Prancūzijoje viešos egzekusijos metu buvo pakarta kiaulė už tai, kad nužudė vaiką.

Didžiausia kada nors gyvenusi kiaulė buvo vardu Big Bill, kurią užaugino fermeris iš JAV. 1933 metais pasverta kiaulė svėrė 1158 kilogramus.

Kiaulės turi 44 dantis.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai