Faktų mišrainė [29 dalis]

Knygos

Kartą Suomijos pareigūnams pavyko nustatyti automobilio vagį ištyrus kraują, rastą negyvame uode įvykio vietoje. Štai jums tikras CSI.

1929-aisiais Floridoje buvo pastatytas šikšnosparnių bokštas. Jis buvo įrengtas taip, kad jame idealiomis sąlygomis galėtų gyventi tūkstančiai šikšnosparnių. Buvo tikimasi, kad taip visose apylinkėse bus išnaikinti uodai. Tačiau kai bokšto statybos baigėsi ir į jį buvo atgabenti šikšnosparniai, šie išskrido ir niekada nebegrįžo. 2017-aisiais šis nenusisekęs projektas buvo sugriautas uragano.

Pačioje pradžioje snaiperiais buvo vadinami tie, kurie sugebėdavo nušauti paukštį – perkūno oželį, kuris anglų kalboje yra „Snipe“.

Šiemet, švęsdama savo 109-ąjį gimtadienį viena senjorė iš Montanos gudriai išnaudojo savo amžių. Gimtadienį ji atšventė restorane, kuris skelbėsi suteikiantis jubiliatui tokią nuolaidą, kiek metų jam sukanka. Taigi ji ne tik pavalgė bei atsigėrė nemokamai, bet ir gavo iš restorano 9% savo užsakymo sumos grynaisiais.

Paskutinis kartas, kai Olimpiniai medaliai buvo gaminami iš gryno aukso, buvo 1912-aisiais. Vėliau dauguma medalių gaminami iš sidabro ir tik padengiami auksu.

Tinginiai turi daugiau kaklo kaulų nei žirafos.

Dainininkas Jon Bon Jovi turi restoraną, pavadinimu „JBJ Soul Kitchen“. Jame už maistą galima atsiskaityti auka labdarai, arba valanda darbo virtuvėje. 2014-aisiais šia paslauga pasinaudojo 11,500 žmonių. Pusė jų pasirinko aukojimą labdarai, kita pusė – darbą virtuvėje.

Barmenė iš Oregono laimėjo 17,505 dolerių po to, kai klientas arbatpinigius jai paliko loterijos bilietu, kuris, paaiškėjo, kad buvo laimingas. Vėliau ji bandė atiduoti laimėjimą klientui, tačiau šis kategoriškai atsisakė jį priimti.

Havajuose bandoma mažinti balandžių dauginimąsi juos viešose vietose šeriant specialiai sukurtais kontraceptikais.

1897-aisiais trys švedai norėjo tapti pirmaisiais žmonėmis, pasiekusiais Šiaurės Ašigalį. 65 valandas jie skrido karšto oro balionu, bet galiausiai patyrė avariją. Po 33 metų jų kūnus bei kelionės žurnalą rado kita ekspedicija. Paaiškėjo, kad švedai išgyveno dar kelias savaites žudydami ir valgydami lokius.

Taip pat skaitykite: Faktų mišrainė [28 dalis]

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai