Faktų mišrainė [29 dalis]

Knygos

Kartą Suomijos pareigūnams pavyko nustatyti automobilio vagį ištyrus kraują, rastą negyvame uode įvykio vietoje. Štai jums tikras CSI.

1929-aisiais Floridoje buvo pastatytas šikšnosparnių bokštas. Jis buvo įrengtas taip, kad jame idealiomis sąlygomis galėtų gyventi tūkstančiai šikšnosparnių. Buvo tikimasi, kad taip visose apylinkėse bus išnaikinti uodai. Tačiau kai bokšto statybos baigėsi ir į jį buvo atgabenti šikšnosparniai, šie išskrido ir niekada nebegrįžo. 2017-aisiais šis nenusisekęs projektas buvo sugriautas uragano.

Pačioje pradžioje snaiperiais buvo vadinami tie, kurie sugebėdavo nušauti paukštį – perkūno oželį, kuris anglų kalboje yra „Snipe“.

Šiemet, švęsdama savo 109-ąjį gimtadienį viena senjorė iš Montanos gudriai išnaudojo savo amžių. Gimtadienį ji atšventė restorane, kuris skelbėsi suteikiantis jubiliatui tokią nuolaidą, kiek metų jam sukanka. Taigi ji ne tik pavalgė bei atsigėrė nemokamai, bet ir gavo iš restorano 9% savo užsakymo sumos grynaisiais.

Paskutinis kartas, kai Olimpiniai medaliai buvo gaminami iš gryno aukso, buvo 1912-aisiais. Vėliau dauguma medalių gaminami iš sidabro ir tik padengiami auksu.

Tinginiai turi daugiau kaklo kaulų nei žirafos.

Dainininkas Jon Bon Jovi turi restoraną, pavadinimu „JBJ Soul Kitchen“. Jame už maistą galima atsiskaityti auka labdarai, arba valanda darbo virtuvėje. 2014-aisiais šia paslauga pasinaudojo 11,500 žmonių. Pusė jų pasirinko aukojimą labdarai, kita pusė – darbą virtuvėje.

Barmenė iš Oregono laimėjo 17,505 dolerių po to, kai klientas arbatpinigius jai paliko loterijos bilietu, kuris, paaiškėjo, kad buvo laimingas. Vėliau ji bandė atiduoti laimėjimą klientui, tačiau šis kategoriškai atsisakė jį priimti.

Havajuose bandoma mažinti balandžių dauginimąsi juos viešose vietose šeriant specialiai sukurtais kontraceptikais.

1897-aisiais trys švedai norėjo tapti pirmaisiais žmonėmis, pasiekusiais Šiaurės Ašigalį. 65 valandas jie skrido karšto oro balionu, bet galiausiai patyrė avariją. Po 33 metų jų kūnus bei kelionės žurnalą rado kita ekspedicija. Paaiškėjo, kad švedai išgyveno dar kelias savaites žudydami ir valgydami lokius.

Taip pat skaitykite: Faktų mišrainė [28 dalis]

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *