„Fidget Spinner“ – kas tas pasaulį užkariavęs žaislas?

„Fidget Spinner“ šiuo metu yra neabejotinai populiariausias žaislas visame pasaulyje, tačiau mažai kas žino kokia jo tikroji paskirtis ir kas jį išrado. Visi atsakymai – čia.

Fidget Spinner gamintojai teigia, kad šis žaislas padeda malšinti įtampą ir veikia kaip gydymo priemonė vaikams, turintiems dėmesio sutelkimo sutrikimą. Vis dėlto, ekspertai vis dažniau prabyla, kad šie teiginiai yra laužti iš piršto.

Įdomu tai, kad „Fidget Spinner“ išradėja iš savo kūrinio neuždirbo nė cento. Oficialiai pirmas toks žaislas buvo užpatentuotas 1997-aisiais, o jo išradėja buvo Catherine Hettinger. Vis dėlto, 2005-aisias ji nepratęsė patento, nes neturėjo 400 dolerių ir teises į šį žaislą moteris prarado. Tada ji nė nenutuokė, kad vieną dieną jis taps tokiu populiariu.

„Fidget Spinner“ burbulas sprogo 2017-ųjų pradžioje. 2016-ų metų gruodį „Google“ paieškoje praktiškai niekas dar neieškojo kas per daiktas yra tas „Fidget Spinner“, o vos prasidėjus 2017-iesiems paieškų kreivė šoko į dangų.

Kai kurios mokyklos savo teritorijoje draudžia žaisti su „Fidget Spinner“ suktukais, mat jie blaško dėmesį. Toks draudimas galioja trečdalyje didžiausių JAV mokyklų.

Nors šis žaislas atrodo visiškai nekaltas, tačiau jau užfiksuotas ne vienas atveji, kai jo naudotojai patyrė traumas. Vienas vaikas sugebėjo su suktuku susibraižyti akies obuolį, kitas juo paspringti. Tačiau baisiausia tai, kad kai kuriems įprasti „Fidget Spinner“ suktukai jau pabodo ir jie ėmėsi juos modifikuoti, pridėdami ašmenis ir kitus aštrius dalykus, kurie vis dažniau sukelia skausmingas traumas.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

1 Response

  1. Kamile parašė:

    O tu kartais ne Aura iš draugas.lt forumo?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *