Gyvenimas stačiausioje pasaulyje gatvėje

baldwino-gatve

Naujosios Zelandijos Dunedino miesto gyventojai, jei tik įmanoma, iš tolo aplenkia Baldwino gatvę. Ir ne dėl to, kad ji būtų blogoje kaimynystėje, o todėl, kad į ją įkopti – tikras iššūkis. Ši gatvė neoficialiai tituluojama stačiausia gatve pasaulyje.

baldwino-gatve2

350 metrų ilgio gatvė turi 36% įkalnę, o tai reiškia, kad žengę 2,86 metrus į priekį, jūs tuo pačiu pakylate lygiai vieną metrą į aukštį. Tai nemažas iššūkis ne tik pėstiesiems, bet ir vairuotojams. Ypač nepatyrusiems, kurie vairuoja automobilius su mechanine pavarų dėže.

baldwino-gatve3

Kevinas Hanifinas, kuris išnešioja paštą šioje gatvėje, teigia, kad jo fiziniai duomenys gerokai pakito, kai jam priskyrė Baldwino gatvę. Kiekvieną rytą jis leidžiasi nuo stataus kalno ir čia įsikūrusių namų gyventojams išnešioja siuntas. Tuo tarpu 63-ejų Dave Kernahan pasakoja atsisakęs sporto salės abonemento po to, kai suprato, kad jis tiesiog gali sportuoti vaikščiodamas šia gatve pirmyn ir atgal. Jo asmeninis rekordas – per dieną padaryti 105 užlipimai ir nulipimai stačia gatve. Tačiau ne visus toks gatvės statumas žavi. Papėdėje gyvenanti Sue Marshall prisipažino, kad per ilgus metus į viršų pėsčiomis buvo užkopusi tik kartą, o jos vyras – nė karto.

baldwino-gatve4

Įdomu tai, kad gatvę projektavo architektai iš Londono, kurie neturėjo žalio supratimo apie šios vietovės reljefą. Ir tik atvykę į būsimo rajono statybos vietą jie suprato kokio statumo gatvę ir šalia jos esančius namus jiems teks įrengti.

baldwino-gatve5

Šios gatvės gyventojai netgi organizuoja kasmetinį bėgimą į Baldwino viršūnę, kurio metu renka aukas labdarai. Ligšiolinis rekordas – 350 metrų nubėgta per 1 minutę ir 56 sekundes. Ko gero į apačią pavyktų nusileisti gerokai greičiau.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

1 Response

  1. max parašė:

    na tikrai krūta , tiesiogine šio žodžio prasme. Panašią gatvę mačiau Madeiros saloje – dar pagalvojau, jei čia gyvenčiau ir reikėtų grįžti namo girtam. Sudėtinga būtų. Šiaip tai čia esu pirmą kartą. Krito į akis šrifto spalva – įmantru, bet ar tikrai funkcionalu? Kai reikia šriftą pasididinti iki 150 proc., pagalvoji, geriau būtų juodas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai