Gyvenimas stačiausioje pasaulyje gatvėje

baldwino-gatve

Naujosios Zelandijos Dunedino miesto gyventojai, jei tik įmanoma, iš tolo aplenkia Baldwino gatvę. Ir ne dėl to, kad ji būtų blogoje kaimynystėje, o todėl, kad į ją įkopti – tikras iššūkis. Ši gatvė neoficialiai tituluojama stačiausia gatve pasaulyje.

baldwino-gatve2

350 metrų ilgio gatvė turi 36% įkalnę, o tai reiškia, kad žengę 2,86 metrus į priekį, jūs tuo pačiu pakylate lygiai vieną metrą į aukštį. Tai nemažas iššūkis ne tik pėstiesiems, bet ir vairuotojams. Ypač nepatyrusiems, kurie vairuoja automobilius su mechanine pavarų dėže.

baldwino-gatve3

Kevinas Hanifinas, kuris išnešioja paštą šioje gatvėje, teigia, kad jo fiziniai duomenys gerokai pakito, kai jam priskyrė Baldwino gatvę. Kiekvieną rytą jis leidžiasi nuo stataus kalno ir čia įsikūrusių namų gyventojams išnešioja siuntas. Tuo tarpu 63-ejų Dave Kernahan pasakoja atsisakęs sporto salės abonemento po to, kai suprato, kad jis tiesiog gali sportuoti vaikščiodamas šia gatve pirmyn ir atgal. Jo asmeninis rekordas – per dieną padaryti 105 užlipimai ir nulipimai stačia gatve. Tačiau ne visus toks gatvės statumas žavi. Papėdėje gyvenanti Sue Marshall prisipažino, kad per ilgus metus į viršų pėsčiomis buvo užkopusi tik kartą, o jos vyras – nė karto.

baldwino-gatve4

Įdomu tai, kad gatvę projektavo architektai iš Londono, kurie neturėjo žalio supratimo apie šios vietovės reljefą. Ir tik atvykę į būsimo rajono statybos vietą jie suprato kokio statumo gatvę ir šalia jos esančius namus jiems teks įrengti.

baldwino-gatve5

Šios gatvės gyventojai netgi organizuoja kasmetinį bėgimą į Baldwino viršūnę, kurio metu renka aukas labdarai. Ligšiolinis rekordas – 350 metrų nubėgta per 1 minutę ir 56 sekundes. Ko gero į apačią pavyktų nusileisti gerokai greičiau.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

1 Response

  1. max parašė:

    na tikrai krūta , tiesiogine šio žodžio prasme. Panašią gatvę mačiau Madeiros saloje – dar pagalvojau, jei čia gyvenčiau ir reikėtų grįžti namo girtam. Sudėtinga būtų. Šiaip tai čia esu pirmą kartą. Krito į akis šrifto spalva – įmantru, bet ar tikrai funkcionalu? Kai reikia šriftą pasididinti iki 150 proc., pagalvoji, geriau būtų juodas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *