Įdomūs faktai apie Barbę

Oficialus Barbės „gimtadienis“ – 1959 metų kovo 9 diena. Na, bent tądien Niujorke ši lėlė buvo pirmą kartą pristatyta pasauliui.

Pilnas Barbės vardas – Barbara Millicent Roberts.

Barbė ir Kenas savo vardus gavo pagal jų kūrėjos Ruth Handler vaikų vardus. Ruth dukros vardas buvo Barbara, o sūnaus – Kenneth.

Ruth Handler mintis sukurti lėlę kilo po to, kai ji pamatė savo dukrą, žaidžiančią su popierinėmis lėlėmis ir įsivaizduojančią jas dirbančias skirtingas profesijas. Pačią Barbės išvaizdą ji sukūrė remdamasi lėlės Bild Lili atvaizdu. Ši lėlė nuo 1952 metų buvo vieno Vokietijos leidinio personažas. Tiesa, Vokietijoje ji visai nebuvo vaikiškas personažas. Priešingai – leidinyje spausdinamose karikatūrose ji dažnai buvo pusnuogė ir atsidurdavo įvairiose nejaukiose situacijoje, kurios šiais laikais neretai būtų laikomos ir seksualiniu priekabiavimu. Lėlė buvo pardavinėjama baruose ir tabako parduotuvėse.

Pirmoji lėlė Barbė kainavo vos 3 JAV dolerius. Visgi, įvertinus infliaciją, dabartiniais pinigais tai būtų maždaug 26 doleriai.

Geriausiai parduodama visų laikų Barbė yra „Totally Hair™ Barbie“, išleista 1992 metais. Ji turėjo žemę siekiančius plaukus.

Šiai dienai yra daugiau nei 250 skirtingų profesijų Barbių.

1962 metais pristatytas lėlės Barbės namas dabar yra parduodamas visame pasaulyje. Maždaug po vieną vienetą kas 2 minutes.

Kas minutę parduodama po daugiau nei 100 Barbės lėlių.

Barbė ir Kenas 2004-aisiais buvo „išsiskyrę“, tačiau 2011 metais per Valentino dieną jie vėl buvo suporuoti.

Per porelės „išsiskyrimą“ rinkai buvo pasiūlytas naujas Barbės vaikinas – banglentininkas iš Australijos, vardu Blaine Gordon. Tačiau vartotojai jo nebuvo linkę pripažinti.

Barbė pristatoma kaip mergina iš daugiavaikės šeimos. Jos broliai ir seserys yra: Skipper, Stacie, Chelsea, Krissy, Kelly, Tutti ir Todd.

Jei Barbė būtų realaus dydžio žmogus, dėl savo proporcijų ji paprasčiausiai nepajėgtų vaikščioti. O Suomijos mokslininkai dar ir nustatė, kad ji negalėtų turėti mėnesinių, nes jai trūksta apie 17-22% kūno masės.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai