Įdomūs faktai apie Barbę

Oficialus Barbės „gimtadienis“ – 1959 metų kovo 9 diena. Na, bent tądien Niujorke ši lėlė buvo pirmą kartą pristatyta pasauliui.

Pilnas Barbės vardas – Barbara Millicent Roberts.

Barbė ir Kenas savo vardus gavo pagal jų kūrėjos Ruth Handler vaikų vardus. Ruth dukros vardas buvo Barbara, o sūnaus – Kenneth.

Ruth Handler mintis sukurti lėlę kilo po to, kai ji pamatė savo dukrą, žaidžiančią su popierinėmis lėlėmis ir įsivaizduojančią jas dirbančias skirtingas profesijas. Pačią Barbės išvaizdą ji sukūrė remdamasi lėlės Bild Lili atvaizdu. Ši lėlė nuo 1952 metų buvo vieno Vokietijos leidinio personažas. Tiesa, Vokietijoje ji visai nebuvo vaikiškas personažas. Priešingai – leidinyje spausdinamose karikatūrose ji dažnai buvo pusnuogė ir atsidurdavo įvairiose nejaukiose situacijoje, kurios šiais laikais neretai būtų laikomos ir seksualiniu priekabiavimu. Lėlė buvo pardavinėjama baruose ir tabako parduotuvėse.

Pirmoji lėlė Barbė kainavo vos 3 JAV dolerius. Visgi, įvertinus infliaciją, dabartiniais pinigais tai būtų maždaug 26 doleriai.

Geriausiai parduodama visų laikų Barbė yra „Totally Hair™ Barbie“, išleista 1992 metais. Ji turėjo žemę siekiančius plaukus.

Šiai dienai yra daugiau nei 250 skirtingų profesijų Barbių.

1962 metais pristatytas lėlės Barbės namas dabar yra parduodamas visame pasaulyje. Maždaug po vieną vienetą kas 2 minutes.

Kas minutę parduodama po daugiau nei 100 Barbės lėlių.

Barbė ir Kenas 2004-aisiais buvo „išsiskyrę“, tačiau 2011 metais per Valentino dieną jie vėl buvo suporuoti.

Per porelės „išsiskyrimą“ rinkai buvo pasiūlytas naujas Barbės vaikinas – banglentininkas iš Australijos, vardu Blaine Gordon. Tačiau vartotojai jo nebuvo linkę pripažinti.

Barbė pristatoma kaip mergina iš daugiavaikės šeimos. Jos broliai ir seserys yra: Skipper, Stacie, Chelsea, Krissy, Kelly, Tutti ir Todd.

Jei Barbė būtų realaus dydžio žmogus, dėl savo proporcijų ji paprasčiausiai nepajėgtų vaikščioti. O Suomijos mokslininkai dar ir nustatė, kad ji negalėtų turėti mėnesinių, nes jai trūksta apie 17-22% kūno masės.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *