Įdomūs faktai apie lietų
Sausiausia vieta Žemėje yra Atakamos dykuma, esanti Čilėje ir Peru. Kasmet čia iškrenta vos 0,5 milimetro kritulių.
Vis dėlto mokslininkai mano, kad Žemėje yra ir tokių vietų, kurios per visą istoriją nėra regėjusios nė lašo lietaus. Pavyzdžiui – McMurdo sausasis slėnis Antarktidoje.
Nors vanduo yra bekvapis, visi puikiai žinome kaip kvepia lietus. Vis dėlto, kvapas ten ne vandens, o dirvožemio, kuris sudrėkęs išskleidžia visą paletę kvapų.
Lietaus lašų forma skiriasi nuo ašaros formos ir tos, kurią esame įpratę piešti. Lietaus lašas labiau primena mėsainio bandelės formą.
Vidutinis lietaus lašas sveria 0,034 gramus.
Krisdamas iš debesies lietaus lašas žemę pasiekia per maždaug 2 minutes.
Ombrofobija – lietaus baimė.
Dulksna vadinamas lietus, kurio lašeliai yra mažesni nei 0,5 mm.
Kartais lyja ir žuvimis. Bent jau taip bent kartą į metus nutinka Yoro mieste, Hondure. Mokslininkų teigimų, į debesis mažytes žuvis pakelia jūrų tornadai, o tuomet ant miesto užslinkę debesys jas numeta ant gyventojų galvų kartu su lietaus lašais.
Lietingiausia vieta žemėje – Mawsynram kaimas Indijoje. Kasmet čia iškrenta 11871 mm kritulių. Plyginimui, Lietuvoje jų per metus uškrenta apie 700 mm.
Orų prognozių sudarinėtojai linkę dažniau nurodyti galimą lietų, nei jo nebūvimą. Nes jei prognozuojamas lietus, tačiau jo nebūna, žmonės būna laimingesni nei tais atvejais, kai prognozuojamas oras be lietaus, bet vis dėl to ima lyti.
Oregono valstijoje (JAV) vyras buvo pasodintas į kalėjimą ir turėjo sumokėti 1500 dolerių baudą už tai, kad rinko lietaus vandenį. Valstijos teismas nustatė, kad lietus yra “valstijos nuosavybė”.
Filmuojant filmą „Didysis Getsbis“ komanda turėjo užsakyti 100 tūkst. litrų vandens lietaus scenai sukurti. Paradoksalu, bet vos nufilmavus tą sceną su dirbtiniu lietumi, filmavimo vietoje lijo 3 dienas iš eilės.