Keisčiausios žmones kankinančios baimės

baimes

Ablutofobija – nemėgstate praustis? Galbūt jums ablutofobija?! Šią baimę turintys žmonės bijos maudytis vonioje ir save valyti.

Nomofobija – tai bene sparčiausiai plintanti baimė. Nomofobai bijo būti atskirti nuo pasaulio likę be savo mobiliojo telefone. Didžiosios Britanijos mokslininkų skaičiavimais, jų šalyje apie 50% žmonių turi šią baimę.

Filofobija – kol vieni laukia nesulaukia savo gyvenimo meilės, kiti tik ir bando jos išvengti. Filofobai bijo ką nors įsimylėti, todėl šią baimę turintys žmonės dažnai lieka užsidarę vienišiai.

Heliofobija – šią baimę turintys žmonės bijo saulės. Heliofobai rizikuoja rimtai susirgti negaudami vitamino D iš saulės.

Arachybutyrofobija – tai fobija, kai žmogus baiminasi, kad riešutų sviestas jam prilips burnoje ant viršutinės sienelės.

Oikofobija – įsivaizduokite, kad jums baimę įvaryti gali virdulys, viryklė, skalbimo mašina ar netgi mikrobangų krosnelė… Tai štai, tokiame pasaulyje gyvena oikofobai. Jie bijo visų elektrinių namų apyvokos prietaisų.

Neofobija – tai naujų daiktų baimė. Šią baimę turintis žmogus geriau šimtąjį kartą sulopys seną kojinę, nei nusipirks naują.

Gefirofobija – tai baimė keliauti per tiltus.

Chronofobija – ši baimė dažniausiai būdinga kaliniams ir senyviems žmonėms. Tai bėgančio laiko baimė.

Fagofobija – o ši baimė gali gerokai apsunkinti gyvenimą. Fagofobai bijo nuryti skysčius ir vandenį. Neretai šią baimę turintys žmonės kenčia dėl mažo svorio ir nuo to kylančių ligų.

Omfalofobija – bambų baimė.

Taip pat skaitykite: Keisčiausios žmones kankinančios baimės [2 dalis]

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

3 komentarai

 1. Anonimas parašė:

  Aš turiu baimę žiūrėti į vandenynus per palydovinį žemėlapį (pvz.: google earth) 😀 Labai keista… Įdomu kaip tai pavadinti… :DDD

 2. Ewa parašė:

  Turiu baimę bijoti labai baisiu dalykų PVZ:
  Kaukoles skeletai uzvakumuoti vaikai kaip buna kai kuriuose muziejuose ir t. t.
  As nuo tokiu dalyku alpstu. Kokia tai liga?

 3. Evelina parašė:

  bijau žemaūgių žydromis akimis ir ryžais plaukais, kartais sapnuoju raudonus sodo nykštukus arba ryžus liliputus, tai mane labiausiai kankinantys košmarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *