Kiniją užkariauja naujas sporto pratimas – „krokodilo ropojimas“

Tūkstančiai žmonių visoje Kinijoje atranda naują pratimą, kurio dėka mažinami nugaros skausmai ir stiprinami jos raumenys. Naujienų tarnybos fiksuoja dideles grupes žmonių visoje šalyje, vienu metu darančias taip vadinamąjį „krokodilo pratimą“, kurio metu ropojama kaip krokodilas.

Pratimo esmė – liesti žemę visomis keturiomis galūnėmis ir neskubant, keliant priešingą koją ir ranką, judėti pirmyn. Tai yra lyg atsispaudimai, kurių metu judama į priekį. Šio judėjimo iniciatorius yra Li Wei, kuris buvo girdėjęs, kad toks pratimas padeda atsikratyti nugaros skausmų. Vyras ilgus metus kentėjo nuo nuolatinio nugaros skausmo, o pradėjęs šį pratimą daryti reguliariai per 8 mėnesius visiškai pamiršo apie skausmus.

Tuo tarpu šią idėją taip pat palaikantis ortopedas-chirurgas Chen Xin teigė: „Tai atrodo lyg darytum atsispaudimus ir judėtum pirmyn tu pačiu metu. Tai padeda mažinti spaudimą tarp stuburo diskų ir stiprinti nugarą.“

Tiesa, medikas atskleidė, kad šio pratimo nerekomenduoja žmonėms, kenčiantiems nuo diabeto, aukšto kraujospūdžio arba širdies ligų, mat šis pratimas smarkiai pakelia kraujospūdį ir apkrauna širdį.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *