NASA moka 50 tūkst. litų už tai, kad tris mėnesius gulėtum lovoje

nasa-tyrimai2

Kai rugpjūtį Andrew Iwanicki prarado savo darbą, viskas, ko jis tada norėjo, tai gulėti lovoje ir nieko neveikti. Ir jo svajonė iš dalies išsipildė – jis ne tik 3 mėnesius turės praleisti lovoje, bet už tai dar gaus beveik 50 tūkst. litų atlygį.

„Mano lova stovi NASA tyrimų centre Hiustone. Už 70 dienų truksiantį gulėjimą gausiu 18 tūkst. JAV dolerių. Visą tą laiką NASA mane tyrinės.“ – lovoje praleidęs tris savaites pasakojo Andrew.

Net ir gulėdamas turi palaikyti savo fizinę formą

Prieš 3 mėnesiams guldamas į lovą Andrew dar 3 savaites tam ruošėsi

Andrew yra „CFT 70“ pavadinto tyrimo programos dalis. NASA mokslininkai tyrinėja kaip atrofuojasi astronautų raumenys ir kaip kinta kiti fiziologiniai duomenys ilgą laiką praleidžiant kosmose. Šis laimės kūdikis buvo pasirinktas iš daugiau nei 25 tūkst. kandidatų. Tiesa, jis jau ne pirmas šio eksperimento dalyvis, iki jo NASA lovas išbandė dar 54 dalyviai.

Ir vis dėlto, dienų leidimas lovoje nėra toks paprastas dalykas, kaip daugeliui gali pasirodyti. Dėl ilgo gulėjimo lovoje jis kenčia didžiulius nugaros skausmus, o pirmosiomis naktimis jis visai negalėjo miegoti dėl to, kad lova, siekiant ją padaryti kuo panašesne į esamas erdvėlaiviuose, yra pakreipta 6 laipsnių kampu. Jis pietauja, pramogauja ir net gamtinius reikalus atlieka lovoje. Be to, visą šį laiką mokslininkai jam duoda fizinius pratimus siekdami, kad vyro kūnas kuo mažiau nusilptų.

nasa-tyrimai3

Tiesa, taip leidžiant dienas atsiranda ir nemažai laisvo laiko. NASA tyrėjai pasakoja, kad ankstesni šios programos dalyviai per tris mėnesius, praliestus lovoje, sugebėjo gana stipriai pakeisti savo gyvenimus. Pavyzdžiui vienas iš dalyvių gulėdamas parašė novelę ir sėkmingai ją išleido, o kitas – tapo profesionalių kompiuterinių žaidimų žaidėju ir dabar iš to gyvena.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai