NASA moka 50 tūkst. litų už tai, kad tris mėnesius gulėtum lovoje

nasa-tyrimai2

Kai rugpjūtį Andrew Iwanicki prarado savo darbą, viskas, ko jis tada norėjo, tai gulėti lovoje ir nieko neveikti. Ir jo svajonė iš dalies išsipildė – jis ne tik 3 mėnesius turės praleisti lovoje, bet už tai dar gaus beveik 50 tūkst. litų atlygį.

„Mano lova stovi NASA tyrimų centre Hiustone. Už 70 dienų truksiantį gulėjimą gausiu 18 tūkst. JAV dolerių. Visą tą laiką NASA mane tyrinės.“ – lovoje praleidęs tris savaites pasakojo Andrew.

Net ir gulėdamas turi palaikyti savo fizinę formą

Prieš 3 mėnesiams guldamas į lovą Andrew dar 3 savaites tam ruošėsi

Andrew yra „CFT 70“ pavadinto tyrimo programos dalis. NASA mokslininkai tyrinėja kaip atrofuojasi astronautų raumenys ir kaip kinta kiti fiziologiniai duomenys ilgą laiką praleidžiant kosmose. Šis laimės kūdikis buvo pasirinktas iš daugiau nei 25 tūkst. kandidatų. Tiesa, jis jau ne pirmas šio eksperimento dalyvis, iki jo NASA lovas išbandė dar 54 dalyviai.

Ir vis dėlto, dienų leidimas lovoje nėra toks paprastas dalykas, kaip daugeliui gali pasirodyti. Dėl ilgo gulėjimo lovoje jis kenčia didžiulius nugaros skausmus, o pirmosiomis naktimis jis visai negalėjo miegoti dėl to, kad lova, siekiant ją padaryti kuo panašesne į esamas erdvėlaiviuose, yra pakreipta 6 laipsnių kampu. Jis pietauja, pramogauja ir net gamtinius reikalus atlieka lovoje. Be to, visą šį laiką mokslininkai jam duoda fizinius pratimus siekdami, kad vyro kūnas kuo mažiau nusilptų.

nasa-tyrimai3

Tiesa, taip leidžiant dienas atsiranda ir nemažai laisvo laiko. NASA tyrėjai pasakoja, kad ankstesni šios programos dalyviai per tris mėnesius, praliestus lovoje, sugebėjo gana stipriai pakeisti savo gyvenimus. Pavyzdžiui vienas iš dalyvių gulėdamas parašė novelę ir sėkmingai ją išleido, o kitas – tapo profesionalių kompiuterinių žaidimų žaidėju ir dabar iš to gyvena.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *