Tėškimasis į vandenį sukeliant kuo daugiau purslų – tikras sportas!

splashdiving-varzybos

Šokinėjimas nuo tilto į ežerą „bombos“ stiliumi neabejotinai yra bene smagiausias vasaros užsiėmimas. Tačiau jau kurį laiką tai ne tik pramoga, bet ir oficialus sportas, kurio čempionatai organizuojami jau daugiau nei dešimtmetį.

splashdiving-varzybos2

Kol profesionalūs šuolininkai į vandenį stengiasi sukelti kuo mažiau purslų, šio sporto atstovai daro viską, kad tik vanduo po jų šuolio pasklistų kuo plačiau. Nors tai atrodo kaip itin skausmingas užsėmimas, šių metų pasaulio čempionas Rainhard Riede teigia: „Skausmas minimalus“. Jam antrina ir kitas dalyvis – Lukas Eglseder: „Su laiku pripranti prie jo“.

splashdiving-varzybos3

Nerti į vandenį „Splashdiving“ pasaulio čempionate galima 13 skirtingų stilių. Tarp kurių yra klasikinis, kai dalyvis sulenkęs kojas ir pritraukęs jas prie krūtinės į vandenį pirmiausia plojasi užpakaliu. Tačiau yra ir tokių, kurių pavadinimai skamba lyg iš kokio anekdoto – katė, kėdė ir netgi rąstas. Šio konkurso dalyvius vertina kompetetinga komisija. Kuri įvertina ne tik šuolio taisyklingumą, bet ir ištaškyto vandens kiekį.

splashdiving-varzybos4

Įdomu dar ir tai, kad moterų rungtyje jau trejus metus iš eilės nepralenkiama yra 15-metė Franziska Fritz, kuri prisipažino jau norinti sulaukti didesnio varžovių pasipriešinimo.

Šio sporto sumanytojas – vokietis Oliver Schil. „Splashdiving“ taisykles ir visą organizacijos struktūrą jis sugalvojo vieną 2003-iųjų naktį. Jau po savaitės vyko pirmosios jo organizuotos varžybos, kurios sutraukė daugiau nei 6 tūkstančius žiūrovų ir begalę žiniasklaidos dėmesio. Nuo tada čempionatai vyksta kasmet ir sulaukia vis gausesnio dalyvių kiekio.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *