Aštriausi ledai pasaulyje – neįveikiama užduotis nei ledų, nei čili pipirų mėgėjams

astriausi-ledai-pasaulyje

Ar kada esate ragavę ledų, nuo kurių jus išmuštų karštis? Ko gero, kad ne. Tačiau dabar proga patirti šį keistą potyrį iš tiesų egzistuoja. Tik jums dėl to tektų nuvykti į Delavaro (JAV) paplūdimyje esančią ledainę. Čia parduodami ledai, kurie iš išvaizdos niekuo nesiskiria nuo eilinių braškinių ledų, tačiau jie yra pagardinti slaptu ingredientu – vienu aštriausių čili pipirų pasaulyje. Leduose naudojamas pipiras toks aštrus, kad Indijos kaimuose šiuo pipiru įtrinamos namų tvoros, kad jas užuodę kvapą iš tolo aplenktų drambliai.

Ledainės šefas, Čipas Hearnas, teigė nė neplanavęs pardavinėti čili ledų. Tai teturėjo būti reklaminė akcija, kad žmonės ateitų į jo ledainę pasižiūrėti į aštriausius ledus pasaulyje. Tačiau prie ledainės greitai nutįso drąsių bepročių eilė, norinčių išbandyti savo jėgas ir sukirsti aštrių ledų porciją. Kas savaitę Čipas nemokamai išdalina per 200 porcijų, tik prieš tai narsuoliai turi pasirašyti raštišką sutikimą nekelti jokių pretenzijų ledainei, jei organizmas dėl ledų staiga sustreikuotų. Na, o vaikams iki 18 metų arba senjorams virš 65-ies papildomai dar reikia atnešti raštišką tėvų leidimą arba medikų sutikimą, leidžiantį valgyti aštriuosius ledus.

Jei dar nesuvokiate kokio aštrumo galėtų būti ledai, pateiksime jums šiek tiek skaičių. Tabasko padažas Skovilio skalėje (ši skalė matuoja aštrumą) turi tarp 2500 ir 5000 balų. Tuo tarpu leduose naudojami „Bhut Jolokia“ ir „Naga Jolokia“ pipirai turi po milijoną balų! Šie pipirai buvo laikomi aštriausiais pasaulyje iki kol nebuvo atrastas „Dorset Naga“ pipiras su 1,6 mln. balų.

Čipas Hearnas pripažįsta, kad retam gurmanui pavyksta įveikti visą ledų porciją. Dažniausiai net stipriausi vyrai su ašaromis akyse pasiduoda jau po poros kąsnių. Čipas prisimena kaip visai nesenai vienas žmogus apsivėmė jau po pirmo kąsnio, o kitas nepaliaujamai kosėjo 10 minučių.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *