Įdomūs faktai apie dinozaurus – greičiausi, didžiausi, plėšriausi…

Ilgiausias dinozauras buvo Argentinozauras, kurio ilgis galėjo siekti iki 40 metrų. Šis dinozauras buvo titanozaurų šeimos narys, o jo palaikai rasti Argentinoje. Šis dinozauras laikomas ir sunkiausiu dinozauru, vaikščiojusiu ant žemės paviršiaus. Manoma, kad Argentinozaurai svėrė iki 77 tonų.

Mažiausias kada nors gyvenęs dinozauras buvo Lesotozauras. Suaugęs dinozauras buvo tik kiek didesnis už šiuolaikinę vištą.

Manoma, kad protingiausias dinozauras buvo Troodonas. 2 metrų ilgio dinozauro smegenų dydis buvo panašus į šių dienų žinduolių ar paukščių smegenis. Jie taip pat turėjo stereoskopinį regėjimą ir galėjo objektus sugriebti rankomis.

Savo ruožtu Stegozauras, manoma, buvo kvailiausias iš visų. Jo smegenų dydis buvo viso labai graikinio riešuto dydžio.

Filmuose dažnai vaizduojami ilgakakliai Brachiozaurai, ramiai vaikštinėjantys pievomis, buvo aukščiausi dinozaurai. Jų aukštis siekė iki 13 metrų. O Brachiozaurų grupei priklausantys Sauroposeidonai galėjo išstypti iki 18,5 metrų ūgio.

Greičiausi dinozaurai buvo Dromiceiomimai. Stručius primenantys greituoliai galėjo bėgti 60 km/h greičiu.

Seniausi rasti palaikai priklauso Saltopui. Škotijoje rastiems palaikams yra maždaug 245 milijonai metų, tad gali būti, kad Jungtinė Karalystė yra dinozaurų gimtinė.

Nors kinas kaip žiauriausią dinozaurą įprastai vaizduoja Tiranozaurą Rex, visgi labiau nesinorėtų akis į akį susidurti su Utahraptoriumi. Šis 7 metrų dinozauras pasižymėjo ne tik savo plėšrumu, tačiau ir neįtikėtina jėga, greičiu bei sumanumu.

Kecalkoatlis buvo didžiausias skraidūnas, gyvenęs žemėje. Jo ištiestų sparnų ilgis siekė iki 13 metrų.

Mokslininkai suskaičiuoja virš 700 dinozaurų rūšių. Vien Didžiojoje Britanijoje atrastos 108 rūšys.

Paukščiai yra dinozaurų palikuonys. Visi ant žemės vaikščioje dinozaurai išnyko. Kai kurie skraidyti mokėję dinozaurai evoliucionavo į paukščius.

Pirmieji dinozauro griaučiai atrasti 1815 metais geologijos profesoriaus William Buckland. Manydamas, kad tai senai išnykusios driežų rūšies griaučiai, jis dinozaurą pavadino Megalozauru (išvertus iš graikų kalbos tai reiškia „didelį driežą“).

Naujai atrasti dinozaurai pavadinami arba žmogaus, kuris jį rado, garbei, arba paleontologo, kuris patvirtino, kad tai nauja rūšis, garbei.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *