Įdomūs faktai apie dinozaurus – greičiausi, didžiausi, plėšriausi…

Ilgiausias dinozauras buvo Argentinozauras, kurio ilgis galėjo siekti iki 40 metrų. Šis dinozauras buvo titanozaurų šeimos narys, o jo palaikai rasti Argentinoje. Šis dinozauras laikomas ir sunkiausiu dinozauru, vaikščiojusiu ant žemės paviršiaus. Manoma, kad Argentinozaurai svėrė iki 77 tonų.

Mažiausias kada nors gyvenęs dinozauras buvo Lesotozauras. Suaugęs dinozauras buvo tik kiek didesnis už šiuolaikinę vištą.

Manoma, kad protingiausias dinozauras buvo Troodonas. 2 metrų ilgio dinozauro smegenų dydis buvo panašus į šių dienų žinduolių ar paukščių smegenis. Jie taip pat turėjo stereoskopinį regėjimą ir galėjo objektus sugriebti rankomis.

Savo ruožtu Stegozauras, manoma, buvo kvailiausias iš visų. Jo smegenų dydis buvo viso labai graikinio riešuto dydžio.

Filmuose dažnai vaizduojami ilgakakliai Brachiozaurai, ramiai vaikštinėjantys pievomis, buvo aukščiausi dinozaurai. Jų aukštis siekė iki 13 metrų. O Brachiozaurų grupei priklausantys Sauroposeidonai galėjo išstypti iki 18,5 metrų ūgio.

Greičiausi dinozaurai buvo Dromiceiomimai. Stručius primenantys greituoliai galėjo bėgti 60 km/h greičiu.

Seniausi rasti palaikai priklauso Saltopui. Škotijoje rastiems palaikams yra maždaug 245 milijonai metų, tad gali būti, kad Jungtinė Karalystė yra dinozaurų gimtinė.

Nors kinas kaip žiauriausią dinozaurą įprastai vaizduoja Tiranozaurą Rex, visgi labiau nesinorėtų akis į akį susidurti su Utahraptoriumi. Šis 7 metrų dinozauras pasižymėjo ne tik savo plėšrumu, tačiau ir neįtikėtina jėga, greičiu bei sumanumu.

Kecalkoatlis buvo didžiausias skraidūnas, gyvenęs žemėje. Jo ištiestų sparnų ilgis siekė iki 13 metrų.

Mokslininkai suskaičiuoja virš 700 dinozaurų rūšių. Vien Didžiojoje Britanijoje atrastos 108 rūšys.

Paukščiai yra dinozaurų palikuonys. Visi ant žemės vaikščioje dinozaurai išnyko. Kai kurie skraidyti mokėję dinozaurai evoliucionavo į paukščius.

Pirmieji dinozauro griaučiai atrasti 1815 metais geologijos profesoriaus William Buckland. Manydamas, kad tai senai išnykusios driežų rūšies griaučiai, jis dinozaurą pavadino Megalozauru (išvertus iš graikų kalbos tai reiškia „didelį driežą“).

Naujai atrasti dinozaurai pavadinami arba žmogaus, kuris jį rado, garbei, arba paleontologo, kuris patvirtino, kad tai nauja rūšis, garbei.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai