Visa tiesa apie miegą

faktai-apie-miega

Tyrimais įrodyta, kad geriausiai žmonės išsimiega esant jaunačiai, blogiausiai – pilnačiai. Tiesa, kodėl taip yra mokslininkai nežino.

Ilgiausiai nemiegojęs išbuvo Randy Gardner. Jis akių nesumerkė 11 dienų ir 24 minutes. Į rekordo pabaigą jam pradėjo dinginėti atmintis, atsirado haliucinacijos ir paranojos simptomai.

Miego trūkumas skatina svorio augimą.

Po 5 naktų prasto miego 3 taurės ar bokalai jūsų mėgstamo gėrimo turės tą patį poveikį, kaip 6 taurės/bokalai jei būtumėte išsimiegojęs puikiai.

Kai kurie mokslininkai teigia, kad moterims derėtų leisti miegoti ilgiau. Jei moterys kiekvieną naktį miegotų valanda ilgiau, jos būtų kur kas atsparesnės depresijai.

Miegant neįmanoma čiaudėti.

Neurologai tvirtina, kad pirmaisiais savo gyvenimo mėnesiais kūdikiai nesapnuoja.

Mūsų uoslė miegant „atsijungia“. Brown‘o universiteto mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu savanoriams miegant į patalpą buvo leidžiami įvairūs kvapai. Miegantieji į juos visiškai nereagavo. Nieko nuostabaus, kad dažnai miegantys žmonės neužuodžia ir gaisro dūmų, nuo kurių uždūsta.

Netiesa, kad alkoholis padeda geriau miegoti. Taip, jis padeda greičiau užmigti, tačiau vėliau gerokai padidina REM (neramaus miego fazės) dažnumą. Be to, alkoholis skatina sapnuoti košmarus bei kitus nemalonius dalykus.

Vaikščiojimas per miegus labiausiai tikėtinas 3-7 metų amžiaus vaikams.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *