Suomijoje už 32 km/h viršytą greitį vairuotojas turės sumokėti 121 tūkst. eurų baudą

Suomijoje, kitaip nei daugumoje kitų valstybių, nėra fiksuotos baudų sistemos už viršytą greitį. Bauda paskaičiuojama procentaliai nuo to, kiek tu uždirbi. Tad kartais baudos gali būti žvėriškai didelės.

Būtent taip praėjusį šeštadienį nutiko vietos milijonieriui Anders Wiklöf, kuris Alandų salose (autonominis Suomijos regionas Baltijos jūroje) su savo automobiliu prasilėkė 82 km/h greičiu kelyje, kuriame maksimalus leistinas greitis tebuvo 50 km/h.

Pareigūnai buvo negailestingi ir paskaičiavę procentinę išraišką nuo pažeidėjo gaunamų pajamų, išrašė jam 121.000 eurų baudą bei uždraudė 10 dienų vairuoti automobilį.

Tiesa, ši bauda vargu ar perauklės pažeidėją. Mat jis jau ne pirma kartą Suomijoje susimoka į rekordus pretenduojančias baudas. 2018-aisiais už greičio viršijimą jis susimokėjo 63.680 eurų baudą, o dar penkiais metais anksčiau – 95 tūkst. eurų baudą.

Pats Wiklöf yra kilęs iš Alandų salų ir čia turi bendrovių, kurios užsiima logistika, sraigtasparnių remontu, nekilnojamu turtu, prekyba ir turizmu.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *