Indijos riaušių policija neramumus malšins su laidynėmis
Norėdami su kuo mažiau žalos numalšinti šalyje kylančius neramumus, Indijos pareigūnai ėmėsi senai pamiršto ginklo – laidynių. Dabar riaušes malšinantys pareigūnai apmokomi jomis naudotis ir jau artimiausių neramumų metu žada panaudoti šį ginklą.
Ko gero visi vaikystėje turėjome tokias laidynes ir į taikinius laidėme akmenukus. Šiuo atveju skirtumas tik tas, kad pareigūnai šaudys ne akmenukais, o kamuoliukais, pripildytais čili pipiro miltelių. Plastikiniai kamuoliukai pasiekę riaušininkus turėtų sudužti ir ore paskleisti aitrių pipirų miltelius. Anot pareigūnų, jei čili kamuoliukai pasirodys esą neveiksmingi, žadama juos pakeisti stiklo rutulukiais.
Nors visuomenėje greitai pasipylė pasipiktinimai, kad su tokiais ginklais galima sužaloti žmones, pareigūnai juos nuramino, kad laidynės tikrai nepadarys didesnės žalos nei guminėmis kulkomis šaudantys ginklai ar vandens patrankos. Anaiptol, laidynės yra kur kas humaniškesnis būdas kovoti su riaušininkais. O ir be reikalo šaudyti į žmones niekas su jomis neketina. Laidynių bus imtasi tik kraštutiniais atvejais.