Keistų ir nemalonių faktų rinkinys

Ištyrę 60 savanorių bambas mokslininkai aptiko 2368 skirtingas bakterijų rūšis. Iš jų net 1458 bakterijų rūšį jie įvardino kaip anksčiau nebuvusią aptikta. Dar įdomu tai, kad vieno savanorio bamboje buvo aptikta bakterija, kuri iki tol buvo randama tik Japonijoje esančiame dirvožemyje, nors savanoris niekada neviešėjo Japonijoje.

„Situs inversus“ yra reta genetinė mutacija, kuomet visi žmogaus organai jo viduje yra išdėstyti priešingose pusėse, nei pas likusius žmones. Kaip pavyzdys – širdis ne kairėje, o dešinėje pusėje.

Senovėje kai kurie gydytojai sifilį gydė apkrėsdami pacientą maliarija. Buvo manoma, kad aukšta maliarijos iššaukta kūno temperatūrą nužudo sifilio užkratą.

Ankstyvosiose Raundonkepuraitės versijose mergaitė ir vilkas kartu suėdė močiutę.

Japonijoje vis dar egzistuoja mirties bausmė sunkiems nusikaltėliams. Tačiau, šiems niekada nežinoma kada bus įvykdyta egzekucija. Kalinys apie artėjančią mirtį sužino likus valandai iki egzekucijos.

Žinote tą jausmą, kai prieš pat apsivemiant burna staiga prisipildo seilių? Tokiu būdu kūnas bando apsaugoti dantis nuo tuoj juos skalausiančios skrandžio rūgšties.

Prancūziškai kiaulpienės vadinamos „pissenlit“, kas reiškia „prisisisioti į lovą“. Kadangi iš jų šaknų pagaminta arba stipriai didina norą šlapintis.

Visi esame girdėję apie per miegus vaikštančius žmones, bet pasirodo, kad yra ir per miegus žudančių žmonių. 2005 metais Jules Lowe nužudė savo tėvą, bet buvo išteisintas, nes ekspertai įrodė, kad jis tai padarė miegodamas ir nesąmoningai.

14 metų prieš Titaniko katastrofą buvo parašyta pranašiška knyga – „The Wreck of the Titan“, kurioje pasakojama apie nenuskandinamą laivą, susidūrusi su ledkalniu. Jame, taip pat kaip ir tikrajame Titanike, trūko gelbėjimosi valčių.

Senovės Graikijoje viena iš bausmių prasikaltėliams buvo nulupto imbiero sukišimas į išangę arba vaginą. Imbieras keldavo didžiulį diskomfortą ir tekdavo su juo kurį laiką gyventi.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai