Faktų mišrainė [12 dalis]

idomus-faktai

1974-aisiais Kim Il-Sung Šiaurės Korėjai nupirko tūkstantį „Volvo“ automobilių. Šie buvo atgabenti į šalį, tačiau „Volvo“ taip ir negavo žadėtų pinigų.

Lauko teniso kamuoliukai iš pradžių buvo balti, bet vėliau nuspręsta juos daryti geltonus, nes baltus būdavo sunkus įžiūrėti per televizorių.

Šiukšlių surinkėjai, ūkininkai, taksistai ir netgi barmenai dažniau miršta darbe nei policijos pareigūnai.

Idealus penio ilgis pagal moteris yra 16-16,5 centimetro. O tai visai netoli vidutinio penio ilgio.

William Phelps Eno – vyras, kuris sugalvojo kelio ženklą „Stop“, perėjas, žiedines sankryžas, pėsčiųjų saleles ir vienpusį eismą, nė nemokėjo vairuoti.

1854-aisiais Londone kilo Choleros epidemija. Išsiaiškinta, kad visi susirgę žmonės yra iš tos pačios Londono vietovės ir visi jie naudojosi tomis pačiomis vandens pumpavimo stotelėmis. Įdomu tai, kad vieninteliai nesusirgę šiame regione buvo vienuoliai. Vėliau paaiškėjo, kad jie vietoj vandens visą laiką gėrė alų.

Londonas tokį gyventojų skaičių, koks buvo prieš prasidedant antrajam pasauliniam karui, vėl pasiekė tik 2015-ųjų sausį.

Mark Spitz, devynis kartus Olimpinis plaukimo čempionas, juokais Rusijos plaukimo komandos treneriui 1972-aisiais pasakė, kad jo sėkmės paslaptis – ūsai, kurie savo aerodinaminėmis savybėmis neleidžia vandeniui atsimušti į burną ir nustumia jį į šonus. Sutapimas tai ar ne, tačiau kitos Olimpiados metu visi rusų plaukikai buvo su ūsais.

2011-aisiais vyriškos lyties modelis Andrej Pejic užėmė 98-ą vietą žurnalo „FHM“ sudarytame seksualiausių pasaulio moterų šimtuke.

Šiaurės Korėjoje žmonės negali švęsti savo gimtadienių liepos 8-ą ir gruodžio 17-ą dienomis. Nes tomis dienomis mirė šalies lyderiai Kim Il-Sung ir Kim Jong-Il.

Vienuolikta faktų mišrainės dalis.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

1 Response

  1. 27 sausio, 2016

    […] Dvylikta faktų mišrainės dalis […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai