Indijoje yra miestelis, kurio gyventojai užuot svaiginęsi alkoholiu, svaigsta nuo žaidimo šachmatais

sachmatu-miestas

Marottichal yra nedidelis miestelis pietinėje Indijos dalyje. Dauguma tokio tipo miestelių gyventojų, visai kaip Lietuvoje, turi problemų su alkoholio vartojimu, tačiau Marottichal jo suvartojama itin mažai, nes gyventojai tiesiog neturi laiko kada gerti. Visą laisvą laiką jie praleidžia žaisdami šachmatais.

Tačiau ne visad šio miestelio gyventojai buvo tokie blaivininkai. Miestelis nuo seno garsėja savo likerio fabriku, kuriame dirba kone visi jo gyventojai. 1960-1970 metais šio fabriko „dėka“ visas miestelis buvo pradėjęs degraduoti, mat gyventojai kiaurą parą svaigindavosi atliekomis nuo alkoholio bei nubrokuota produkcija. Situacija buvo pasiekusi tokį lygmenį, kai blaivesnio proto gyventojai netgi ėmė reikalauti uždaryti gamyklą.

sachmatu-miestas2

Vis dėlto padėtis vieną dieną pasikeitė, kai dešimtokas C. Unnikrishnan‘as viešėdamas kitame mieste išmoko žaisti šachmatais. Šis žaidimas jį taip sužavėjo, kad grįžęs jis ėmėsi šachmatų gudrybių mokyti kaimynus, o po to ir visai nepažįstamus žmones. Galiausiai vietiniai užuot leidę vakarus prie butelaičio, ėmė juos leisti prie šachmatų lentos. Per keturis dešimtmečius vaikinas žaidimo paslapčių išmokė daugiau nei 600 žmonių ir dabar net 90% Marottichal gyventojų puikiai moka žaisti šį žaidimą, o alkoholio suvartojimas yra pasiekęs rekordines žemumas. Netgi kai nežaidžia šachmatais, vietiniai beveik visą laiką praleidžia aptarinėdami dvikovas arba strategijas.

Indijoje Marottichal miestelis dabar vadinamas tiesiog šachmatų miestu. Nieko nuostabaus, mat per kelias dešimtis metų čia išaugo ne vienas Indijos šachmatų didmeistriais.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *