Kaip išgyventi lifto kritimą?

Naudingas patarimas

Naudingas patarimas

Turbūt kiekvienam, bent kartą kilusiam liftu, buvo šovusi mintis: “O ką reikėtų daryti jei liftas pradėtų kristi?”, atsakymas paprastas – atsigulti.

Bent jau tokį patarimą duoda Masačusetso technologijos instituto Biomedicininės inžinerijos centro mokslinių tyrimų inžinierius Eliot H. Frank. Pasak jo, geriausia yra gultis ant nugaros ir kaip įmanoma labiau prisiploti prie lifto grindų. “Tai paskirstytų smūgio jėgą per visą kūną, taigi, nei viena jūsų kūno dalis neturėtų atlaikyti kitų kūno dalių svorio smūgio metu” – tikino mokslininkas. Pasak jo, lifto šachtos apačioje nelaimėlį turėtų veikti ypatingai didelė G jėga. Dėl to kūno svoris smūgio metu gali padidėti 10 kartų. Tai reiškia, kad jei žmogus stovėtų lifte, tai atsitrenkus į lifto šachtos dugną jo galva svertų 10 kartų daugiau nei įprastai ir kaklas paprasčiausiai neatlaikytų tokių apkrovų. Tas pats galioja ir kojoms, kurios turėtų atlaikyti milžinišką kūno svorį.

Pastebima, kad daugumai žmonių pirmoji šovusi mintis, kaip išgyventi lifto kritimą, būna pašokimas į viršų prieš pat šiam atsitrenkiant į žemę. Tačiau laidos “Mitų griovėjai” komanda šį mitą išsklaidė, išgyventi būtų galima tik jei jūs žinotumėte tikslų momentą kada liftas atsitrenks į žemę.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *